افزایش ۴۸ درصدی کشف سرقت‌ها در رامیان

گنبدکاووس - ایرنا - فرمانده انتظامی رامیان از کاهش ۱۸ درصدی سرقت‌ها از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: با تلاش ماموران پلیس آگاهی انتظامی شهرستان همچنین در مدت یاد شده، کشف انواع سرقت‌ ۴۸ درصد و دستگیری سارقان نیز ۳۳ درصد افزایش داشت.

سرهنگ ابوالفضل وزیری روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تلاش انتظامی ناامن کردن فضا برای سارقان و مجرمان با استقرار و گشت زنی مداوم تیم‌های نیروی انتظامی در شهرستان بویژه مناطق جرم‌خیز آن است که نتیجه این اقدامات کاهش سرقت‌ها از یک طرف و افزایش کشفیات این حوزه از سوی دیگر است.

وی از کاهش چهار درصدی انواع جرائم در رامیان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و افزود: به سبب پراکندگی جمعیت رامیان در مناطق شهری و روستایی و نیز برخی کمبودها و امکانات نظیر دوربین‌های مداربسته، فقط چهار درصد از وقوع جرائم در این شهرستان کاسته شد که تلاش داریم این رقم در ادامه سال بیشتر کاهش یابد.

سرهنگ وزیری همچنین اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱۳ تن چوب قاچاق از افراد سودجو کشف و ضبط شد مضاف براینکه در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی ۱۰۰ معتاد متجاهر و خرده فروش مواد مخدر از سطح شهرستان رامیان جمع آوری شدند که ۱۰ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

وی از کاهش ۲۰ درصدی تصادفاف درون شهری و ۲۶ درصدی مصدومان آن در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون تصادفات برون شهری رامیان نیز ۳۰ درصد و آمار مجروحان آن ۳۲ درصد کاهش داشته است.

سرهنگ وزیری خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با سرکشی مداوم از مرغداری‌ها، دامداری‌ها و انبارهای رامیان، مانع بروز سرقت مسلحانه و یا ورود به عنف در این شهرستان شده است.

شهرستان رامیان با ۸۵ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =