۱۵ درصد تخت‌های بیمارستانی قزوین در اختیار تامین اجتماعی است

قزوین - ایرنا - مدیر درمان تامین اجتماعی قزوین گفت: حدود ۱۵ درصد ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان در اختیار تامین اجتماعی است با این وجود خدمات درمانی این مجموعه‌ها به شهروندان بسیار قابل توجه و چشمگیر است.

دکتر محمد صادق بابایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر ۲ بیمارستان در شهرهای قزوین و تاکستان با مجموع ظرفیت ۳۲۰ تخت در حوزه بهداشت و درمان و خدمات دهی به شهروندان بویژه جمعیت تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

وی یادآور شد: در کنار ۲ بیمارستان، هفت مرکز درمانگاهی و یک پلی کلینیک، ۷۰۰ مرکز طرف قرارداد نیز به خدمات دهی درمانی به اعضای تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی و سایر شهروندان استان می پردازند.

این مسوول با اشاره به پذیرش بیمارستان های تامین اجتماعی استان قزوین از بیماران کرونایی،افزود: البته این پذیرش با توجه به ظرفیت خدمات دهی تخت های بیمارستانی ۲ بیمارستان یاد شده انجام می شود و باید از ظرفیت سایر مراکز درمانی و بیمارستانی استان به ویژه بیمارستان های خصوصی نیز در این موضوع بهره مند شد.

وی اظهار داشت: براساس دستورالعمل ستاد استانی مقابله و پیشگیری از کرونا، همه بیمارستان ها و مراکز درمانی استان موظف به پذیرش بیماران کرونایی هستند.

این مسوول گفت: براساس دستورالعمل این ستاد مقرر شده بیماران کرونایی دارای بیمه تکمیلی به بیمارستان های خصوصی هدایت شوند و دارندگان بیمه تامین اجتماعی و سلامت نیز در بیمارستان های تامین اجتماعی و طرف قرارداد و مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی پذیرش شوند.

دکتر بابایی در ادامه با اشاره به شیوع موج دوم کرونا از شهروندان خواست تا خطر این ویروس منحوس را جدی بگیرند و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی خود را برابر این بیماری مصون کنند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان قزوین گفت: رعایت نکات بهداشتی و کاهش شیوع کرونا موجب خدمات دهی بهتر کادر پزشکی و پرستاری مستقر در بیمارستان ها و مراکز درمانی به شهروندان از جمله بیماران کرونایی می شود.

۶۰ درصد جمعیت استان قزوین تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =