سومین «مهرواره فصلی عکس» کانون پرورش فراخوان داد

تهران- ایرنا- سومین «مهرواره فصلی عکس» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دو بخش عکاسان نوجوان و عکاسان بزرگسال برگزار می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری در مسیر اجرای سیاست‌های کلی کانون مبنی بر آسیب‌زا بودن برنامه‌های رقابتی، می‌کوشد تا نوجوانان را به تعامل، دوستی، همبستگی و مشارکت در فعالیت‌های گروهی تشویق کند.
در این میان، معاونت فرهنگی کانون در نظر دارد موضوع‌هایی را به صورت فصلی با عنوان مهرواره فصلی برای تشویق نوجوانان علاقه‌مند به عکاسی مطرح کرده و به صورت نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار دهد. سومین مهرواره فصلی عکس با موضوع «من سالم و خوشحالم» دوره تابستانی خود را به عکاسی پرتره و موضوعی متناسب با فصل تابستان و شرایط فعلی جامعه اختصاص داده است تا شرکت کنندگان با نگاهی مثبت و دقیق، در این فراخوان شرکت کنند.
این مهرواره فصلی با هدف تقویت و پرورش مهارت‌های مثبت مانند تاب‌آوری و غیره در نوجوانان و ثبت نگاه روشن و صادقانه‌ی نوجوانان عکاس نسبت به خود و دنیای اطراف‌شان، در دو بخش عکاسان نوجوان و عکاسان بزرگ‌سال برگزار می‌شود.
همه‌ اعضای علاقه‌مند انجمن‌های عکاسی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سایر نوجوانان علاقه‌مند و مستعد می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند. آخرین مهلت دریافت آثار در استان‌ها ۱۰ شهریور ۹۹ و مرحله پایانی داوری و اعلام نتایج ۱۰ مهر ۱۳۹۹ اعلام شده است.
بر همین اساس، عکس‌ها می‌توانند رنگی یا سیا ه و سفید و تصاویر ارسالی با موبایل نباید کمتر از ۸ مگاپیکسل باشد. همچنین عکس‌ها باید همراه با مشخصات شرکت‌کننده، عنوان اثر و با فرمت jpg در اندازه‌ی ضلع کوچک حداقل حجم ۱۸۰۰پیکسل و حداکثر ۱ مگابایت باشد.
شرکت‌کنندگان ۱۲ تا ۱۸ سال و ۱۹ تا ۲۲ سال می‌توانند آثار خود را از طریق پست در قالب لوح‌فشرده به نشانی خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری، انجمن عکاسان نوجوان و یا با پست الکترونیک به نشانی آثار خود را ارسال کنند.
علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر از شرایط شرکت در این مهرواره فصلی می‌توانند با شماره‌های و یا به پایگاه خبری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مراجعه کنند.

برای دریافت فراخوان کلیک کنید.

«قصه‌های سَر و تَه» محمدرضا شمس بازنشر شد

قصه‌های سَر و تَه نوشته محمدرضا شمس، ۱۴ داستان آشنا و قدیمی کوتاه است که از سوی کانون پرورش فکری وارد بازار کتاب شده است. قصه‌های‌ تخیلی در این کتاب به صورت اشتباه، سَر و تَه و آهنگین، نوشته شده است تا حس خیال‌پردازی کودکان هنگام مطالعه تقویت شود.
در این اثر داستان‌هایی مانند خاله قابلمه، آینه پری، درخت غرغرو، به دنبال ماه پیشونی، گرگ و هندوانه، جارو، زنگوله، پسر و گرگ، آلوچه، خاله سوسکه، سال نو، خانه‌ی نو!، لوبیای سَر و تَه، کدو قلقله‌زن و فیل اومد آب بخوره روایت شده است.
بر اساس این خبر، کتاب قصه‌های سَر و تَه با تصویرگری الهام کاظمی برای مخاطبان ۴+ (خردسال) آراسته شده است.
قصه فیل اومد آب بخوره این طور روایت می‌شود: فیل اومد آب بخوره؛ قورباغه نذاشت. فیل پرسید: چی شده: چه‌طور شده؟ چرا نمی‌ذاری آب بخورم؟/ قورباغه گفت: مگه نمی‌بینی چشمه غمگینه؟/ فیل پرسید: چرا غمگینه؟/ ماهی‌ها گفتند: قُلش گرفته. مگه نمی‌بینی قُل قُل نمی‌کنه./ فیل پرسید: چشمه! چشمه چرا قُلت گرفته؟/ فیل گفت: این که غصه نداره، من الان بَرش می‌دارم. اونو برات درش می‌آرم. و ادامه ماجرا... این کتاب در ۳۶ صفحه با شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.
قصه‌های سَر و تَه، برای نخستین بار در سال ١٣۹۲ از سوی کانون منتشر شد و اکنون در چاپ سومش با شمارگان ۲هزار و ۵٠٠ نسخه در مجموع به ١۷هزار و ۵٠٠ نسخه رسیده است.

پیش‌تر نیز کتاب‌های دیگری از این نویسنده هم‌چون تنبل پهلوان، تو مادر منی؟، طوطی و بقال، خواب و پسرک، افسانه روباه حیله‌گر، یک سبد سیب، لانه‌ای برای دم سیاه، ضحاک، هشت پا، گوساله‌ لج‌باز  و... در انتشارات کانون به چاپ رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =