طرح همنوا با ملائک در کرمان اجرا شد

کرمان - ایرنا - مسئول روابط عمومی موسسه قرآنی امام خمینی (ره) کرمان از اجرای طرح همنوا با ملائک به منظور کشف و پرورش استعداد افراد در زمینه اذان و تکبیر در این استان خبر داد.

محمد حسام گوری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طرح همنوا با ملائک به صورت مجازی در کرمان در حال اجرا است افزود: در این طرح متقاضیان با ارائه یک فایل صوتی از اذان با صدای خودشان، توسط اساتید ممتاز مورد ارزیابی قرار گرفته و با آنها برای گذراندن دوره آموزشی تخصصی در زمینه اذان تماس گرفته خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در ایام شیوع کرونا مساجد بیشتر تعطیل است و فعالیت های مذهبی جمعی کمتر برگزار می شود تصمیم گرفتیم آموزش را به صورت حرفه‌ای داشته باشیم و استعداد یابی کنیم.

مسئول روابط عمومی موسسه قرآنی امام خمینی (ره) کرمان ادامه داد: نوجوانان و کودکان خوش صدا در طرح همنوا با ملائک آموزش ها را فرا می گیرند تا بعد از بازگشایی مساجد از آنها استفاده شود.

وی تاکید کرد: امیدواریم بعد از اتمام این دوره علاوه بر گسترش فرهنگ نماز در بین کودکان و نوجوانان نوجوانان شاهد این باشیم که در مساجد استان کرمان بهترین صداها و بهترین موذنین مشغول به اذان گفتن شوند تا پس از آن بتوانیم از نخبگان این زمینه در مسابقات اذان که هر ساله توسط ارگانها و نهادها برگزار می شود، استفاده کنیم و رتبه های خوبی را برای این استان در سطح کشوری کسب کنیم.

گوری بیان کرد: موسسه معارف قرآنی امام خمینی (ره) در سال ۱۳۸۷ با هدف ترویج فرهنگ و معارف قرآنی در زمینه تلاوت، حفظ، تفسیر و مفاهیم قرآن کریم آغاز بکار کرد و با جذب قرآن آموزان کودک و نوجوان و جوان و استعدادیابی در زمینه تلاوت و حفظ قرآن کریم تاکنون نخبگان قرآنی زیادی را معرفی کرده است.

وی گفت: ترویج قرآن کریم در نقاط مختلف استان در قالب محافل انس با قرآن کریم و همچنین اعزام گروه های تواشیح متشکل از قاریان و مدرسان این موسسه به کشورهای آلمان فرانسه بلژیک و ترکیه از جمله فعالیت های این موسسه در راستای گسترش معرف قرآن کریم بوده است.

مسئول روابط عمومی موسسه قرآنی امام خمینی (ره) کرمان افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا و تعطیلی محافل و جلسات قرآنی به صورت عمومی و حضوری، شاهد مجازی شدن این جلسات در استان بودیم همکاران ما در سایر موسسات قرآنی خدمات حضوری را به صورت مجازی ارائه کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =