چهره‌سازی از سمپاد و کادرسازی نیروی انسانی در دستور کار قرار می‌گیرد

تهران- ایرنا- رییس جدید سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان از برنامه‌های آیندده این سازمان را چهره‌سازی و برندسازی از سمپاد و کادرسازی نیروی انسانی متخصص بیان کرد.

به گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، الهام یاوری در آیین تکریم و معارفه رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان که با حضور محسن حاجی میرزایی  وزیر آموزش‌وپرورش برگزار شد با بیان این که امیدوارم این مسوولیت نقطه عطفی برای حرکت جوانان در مسیر رشد و شکوفایی استعدادهای کشور باشد، اظهار داشت: مسوولیت در این سازمان مسوولیتی برای تأمین ارزش‌های انسانی است لذا امیدوارم بتوانم واسطه خیر در این مسیر باشم.

وی افزود: سازمان استعدادهای درخشان گنجینه‌ای باسابقه بیش از ۴۰ ساله است که کارهای بسیار زیاد و اهداف بلند مدتی دارد که باید محقق شود.

رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان تصریح کرد: شکوفایی، تقویت و تحکیم اخلاق نخبگانی یکی از اهداف بلندمدت است که آن را دنبال خواهیم کرد.

یاوری با بیان این که سه هدف کوتاه ‌مدت داریم که باید تلاش کنیم تا محقق شود، گفت: اولین هدف؛ شکل‌گیری ساختار این سازمان است که باید این ساختار منعطف، پرتلاش و پویا باشد و در این خصوص تلاش خواهم کرد.

وی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ادامه داد: دومین هدف بعد از سازمان سازی، نیازمند کادرسازی نیروی انسانی متخصص هستیم لذا کسی که در این سازمان خدمت می‌کند باید در راستای تحقق اهداف آن باشد.

رییس سازمان ملی پرورش استعداد درخشان خاطرنشان کرد: سومین هدف کوتاه‌ مدت؛ چهره ‌سازی و برند سازی از سمپاد است لذا باید این موضوع برای شکل گیری مطلوب سازمان مهم است و باید ارتباط سمپاد با بخش‌های مختلف جامعه تقویت شود، به‌طوری‌که جامعه چهره سمپاد را به‌خوبی بشناسد.

 آیین تکریم و معارفه الهام یاوری رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان  با حضور وزیر آموزش‌وپرورش در سالن اجتماعات ساختمان شهیدرجایی برگزار شد. پیش از این فاطمه مهاجرانی این مسوولیت را برعهده داشت.

در این مراسم حاجی میرزایی حکم انتصاب یاوری رییس جدید سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان را به وی تقدیم کرد.

خط‌مشی گذاری، برنامه‌ریزی و حمایت از فرآیند صحیح شناسایی، هدایت و تربیت استعدادهای برتر به‌منظور رفع نیاز بخش‌های مختلف علمی، فناوری، فرهنگی، ادبی، هنری و مدیریتی کشور در چهارچوب اساسنامه، مصوبات هیات‌امنا و اسناد تحولی و  برنامه‌ریزی به‌منظور اعتلای هویت اسلامی، ایرانی و انقلابی، تقویت معرفت و تربیت دینی و رشد و ارتقای فرهنگی، پژوهشی و علمی استعدادهای برتر دانش آموزان از وظایف رییس جدید این سازمان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =