کرونا نشان داد پیروزی بر مشکلات با تکیه بر معرفت الهی امکان‌پذیر است

تهران-ایرنا- معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: شیوع ویروس کرونا در دنیا نشان داد که فقط قادرمتعال خداوند است و بشر هر چقدر هم پیشرفت کند بازهم در برابر عظمت و قدرت خداوند ناتوان است و اگر بخواهد برای پیروزی بر مشکلات راهی پیدا کند باید به معرفت الهی مراجعه کند.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، رضوان حکیم زاده در بازدید مجازی از روند برگزاری مرحله نهایی کشوری بخش پژوهشی سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت ونماز دانش آموزان که در مشهد مقدس و در جوار بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج (علیه السلام) به صورت غیرحضوری و آنلاین در حال برگزاری است، اظهار داشت: معلمان و مربیان راستین قرآن پیامبر (صلی الله علیه و آله وسلم) و ائمه اطهار (علیهم السلام) هستند و برای بهره گیری از قرآن باید از سیره بزرگان استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا  شرایط خاصی در کشور داریم اما طبق مشاهدات و گزارشات سی و هشتمین  دوره مسابقات قرآن، عترت و  نماز  با شرکت فعال دانش آموزان و فرهنگیان در بخش آوایی و پژوهشی در حال برگزاری است.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: از همه دعوت می کنم تا تأملی بر جایگاه انسان در هستی داشته باشند زیرا انسان برای بهره‌گیری صحیح از کلام وحی نیاز به تعقل و تفکر دارد و خداوند متعال در آیات متعددی در قرآن کریم بر تفکر و تعقل انسان ها برای درک صحیح آیات الهی تاکید کرده است بنابراین باید این صفات را بیش از پیش در خود تقویت کنیم.

اتفاقات خوب در بستر شیوع کرونا

مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر آموزش و پرورش همدر این مراسم از روند برگزاری مرحله نهایی کشوری بخش پژوهشی سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت ونماز دانش آموزان که در مشهد مقدس و در جوار بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج (علیه السلام) به صورت غیر حضوری و برخط (آنلاین) در حال برگزاری است، به صورت مجازی بازدید کرد.

محمدرضا سیفی در بازدید مجازی گفت: من به نمایندگی از دانش آموزان عشایری لطف شما را قدردانی می کنم دانش آموزان دوزبانه و مرزنشین نیز این لطف و همت بلند  شما را احسنت  می گویند.

وی خاطرنشان کرد: سخن گفتن از قرآن در مقابل شما که خودتان دست اندرکاران قرآنی و مجریان فرامین قرآنی هستید سخت است اما شیوع  ویروس کرونا در دنیا  به همگان ثابت کرد اتفاقات خوب می تواند در بسترهای دیگر اجرا شود.

دانش آموزان باید بتوانند دین را با تمام وجود در زندگی خود جاری کنند

همچنین مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش از روند برگزاری غیرحضوری و آنلاین سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت ونماز دانش آموزان که در مشهد مقدس در حال برگزاری است به صورت مجازی بازدید کرد.

علی رمضانی  در بازدید مجازی از روند برگزاری مرحله نهایی کشوری بخش پژوهشی سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت ونماز دانش آموزان که در مشهد مقدس و در جوار بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج (علیه السلام) به صورت غیر حضوری و برخط (آنلاین) در حال برگزاری است گفت: اولین مسابقه که در شبکه شاد صورت گرفت مسابقات قرآن، عترت و نماز است که اهمیت کار را دوچندان می کند.

وی افزود: زحمت برگزاری مسابقات در فضای مجازی بسیار سنگین تر از فضای معمولی و شرایط عادی است.

مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش همچنین گفت : آنچه ما در حوزه دانش آموزی نیاز داریم توجه به دین و تربیت دانش آموزان است تا بتوانند دین را با تمام وجود در زندگی خود جاری کنند و همین امر بارمسئولیت همکاران ما در اداره کل قرآن، عترت و نماز را  سنگین تر می کند.

رمضانی از خانواده هایی که  فرزندان خود را تشویق می کنند تا مهارتی کسب کرده  که در زندگی آنان مفید باشد تشکر و ابراز  امیدواری کرد که آموزش و پرورش بتواند در دوران پسا کرونا مسابقات را به صورت حضوری برگزار کنیم چون از نگاه ما مسابقات و جشنواره ها باید حضوری باشد تا فعالیت تربیتی صورت گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =