اکران «رستاخیز» و کمک به غنای محتوای مجازی این محرم خاص

تهران- ایرنا- شاید این محرم کرونازده سال ٩٩ بهترین زمان برای بازنگری در اکران فیلم سینمایی «رستاخیز» باشد تا این فیلم بتواند به‌عنوان اثر هنری فاخر سینمای ایران بر غنای بیشتر محتوای مجازی این محرم خاص، بیفزاید.

روزی که فیلم رستاخیز در سالن رسانه‌های سی و دومین جشنواره فیلم فجر نمایش داده شد کمتر کسی، فکرش را هم می کرد این فیلم به مشکل اکران بر بخورد؛ البته که نقدهایی به رستاخیز احمدرضا درویش وارد است اما نه آنقدر که پس از گذشت این سال‌ها، هنوز بر سر اکران فیلمش بگو مگو کنیم؛ علی‌الظاهر رستاخیر دچار سوء تفاهم‌ها، برخوردهای سلیقه‌ای و تفاسیر و تاویل‌های برخی و یا بازی‌های سیاسی و جنجال‌های معمول رسانه‌ای شد و دست‌آخر هم دستور عدم اکران عمومی رستاخیز تا اطلاع ثانوی صادر شد.

این در حالی است که رستاخیز، تمام مراحل کارشناسی مذهبی و فنی را گذرانده بود و حتی در بین شرکا و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی این فیلم گران و پرهزینه، علاوه بر موسسه فارابی از مشارکت و سرمایه‌گذاری قابل توجه دفتر یکی از مراجع معظم تقلید نیز نام برده می‌شود، حالا اما پس از گذشت هفت سال هنوز تکلیف این فیلم مشخص نیست! 

آیا هنوز پای یک سوتفاهم و اختلاف نظر در میان است؟ بعد این ماجراها، احمدرضا درویش از فارابی شکایت می‌کند و مرجع قضایی هم به نفع آقای کارگردان رای می‌دهد و حدود ۱۷ میلیارد تومان پول بیت‌المال به او داده می‌شود؛ اما هنوز بلاتکلیف می‌ماند!

حالا اما با حال و روز خراب اکران‌ این روزها و نبود فیلمی درخور برای اکران مناسبتی در ایام محرم پیش‌رو، آیا وقت آن نرسیده تا مدیران تصمیم‌ساز کار را برای اکران آنلاین رستاخیز در محرم کرونازده ٩٩ یکسره کنند!

حالا که قرار است بعد صدها سال شیعیان و دلدادگان حسینی عمده ارادتشان به سید و سالار شهیدان را در تنگنای محدودیت‌ها و ضوابط و دستورالعمل‌های سخت بهداشتی در حسینه‌ها و تکایا و روضه‌های مجازی و تلویزیونی برپا و ابراز کنند، شاید امکان اکران آنلاین و بین‌الملل فیلم رستاخیز بتواند به‌عنوان اثر هنری فرهنگی فاخر سینمای ایران بر غنای بیشتر محتوای مجازی این محرم خاص، بیفزاید.

ای‌کاش مسئولان امر، به تدبیر از این مناسبت و فرصت ویژه بهره ببرند و طی روزهای باقی‌مانده، تکلیف رستاخیز را با یک تصمیم و هماهنگی خاص مشخص و روشن کنند. فیلمی که البته و قبلا بهای بلیت و اکرانش هم پرداخته شده است. باشد که، هم کمی از حقوق فرهنگی و معنوی مخاطب و مردم اعطا شود و هم بخشی از خسران و ضرر مادی بیت‌المال مسلمین جبران. شاید این آخرین فرصت برای رستاخیز ایرانی باشد!

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha