رسانه‌ها نقش مهمی در تبیین خدمات ۴۰ ساله نظام اسلامی دارند

زاهدان- ایرنا- معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هنر و رسانه در بالا بردن امید در جوانان نقش مهمی برعهده دارند گفت: نقش خبرگزاری‌ها در شرایط حاضر انعکاس واقعیت‌ها و دستاوردهای ۴۰ ساله نظام اسلامی است.

سرهنگ پاسدار عوض‌علی فقیری روز سه‌شنبه در آستانه ۱۷ مرداد روز خبرنگار با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان و دیدار با رییس، خبرنگاران و کارکنان این مرکز با تبریک این روز به جامعه رسانه‌ای این استان اظهارداشت: اصحاب رسانه در خط مقدم جامعه تصمیم ساز، محرک و سوق دهنده مسوولان به سمت خواسته‌های مردم و جداکننده حق از باطل هستند.

وی بیان کرد: فضای مجازی با انتشار سریع حداکثری مطالب بدون منبع، لبه باریکی از خوبی‌ها و بدی هاست و در این شرایط نقش مهم خبرگزاری ایرنا به عنوان منبعی معتبر در سطح ملی و بین‌المللی در انعکاس صحیح واقعیت‌ها و مظلومیت نظام مقدس جمهوری اسلامی پر رنگ‌تر است.

معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: جمهوری اسلامی ایران از اوایل انقلاب به دلیل تقابل با ۲ نهاد استکباری غرب و شرق همواره در طول ۴۰ سال گذشته در معرض مخالفت‌ها و تهدیدهای قدرت‌های جهانی بوده است.

وی ادامه داد: شوروی با انگیزه تضادهای ایدئولوژی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ۶۳ درصد از مهمات نیروهای بعثی در جنگ تحمیلی هشت ساله را تامین و در کنار غربی‌ها به فکر نابودی انقلاب اسلامی بود.

سرهنگ فقیری افزود: رهبری، تفکر اسلامی و مردمی بودن انقلاب حافظ جمهوری اسلامی ایران در طول این ۴۰ سال بوده است

وی افزود: ابتکارات،خلاقیت‌ها، روحیه ایثار و ازخودگذشتگی از ثمرات دوران دفاع مقدس و پشتوانه امروز جمهوری اسلامی ایران است.

معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با اشاره به برنامه‌های این استان در چهل سالگی انقلاب اسلامی تصریح کرد: ستاد عالی سالگرد دفاع مقدس در چهل هفته از خرداد تا پایان سال به معرفی نقش قشرهای مختلف در دوران دفاع مقدس می‌پردازد.

وی ادامه داد: هفته سیستان و بلوچستان از ششم تا ۱۲ دی انتخاب شده که در این هفته دستاوردهای این استان در دوران دفاع مقدس برای نسل جوان تبیین می‌شود.

سرهنگ فقیری افزود: جمع‌آوری و تدوین کتاب نقش سیستان و بلوچستان در هشت سال دفاع مقدس، ساخت مستند نقش این استان در دفاع مقدس، ساخت مستند زندگی شهید میرحسینی و فعالیت در فضای مجازی از سایر برنامه‌های سپاه سلمان در هفته نامگذاری شده برای این استان است.

وی با تایید وجود برخی مشکلات و محرومیت های تاریخی در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: دستاوردهای انقلاب در این استان در طول ۴۰ سال عمر انقلاب قابل مقایسه با گذشته نیست.

معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: این استان در دوران دفاع مقدس با وجود توطئه ها و دسیسه های دشمنان داخلی و خارجی و مقابله با ضد انقلاب در منطقه بیش‌از ۱۲ هزار نوبت اعزام  نیروی داوطلبانه بسیجی به مناطق جنگی داشته است.

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان نیز در این نشست اظهارداشت: اوایل انقلاب با وجودی که رسانه‌ها تعداد معدودی بودند اما بخوبی توانستند با شبیخون فرهنگی مقابله و دستاوردهای نظام را انعکاس دهند. 

حیدر سرایانی بیان کرد: دستاوردها و خدمات نظام در طول ۴۰ سال گذشته در سیستان و بلوچستان قابل قیاس با تاریخ گذشته این استان نیست.

مدیر روابط عمومی و تبلیغات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان نیز اظهارداشت: خبرگزاری ایرنا در دوران دفاع مقدس در زمینه انعکاس وقایع جنگ و دفاع از حقانیت نظام جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی ایفا کرده است.

سرهنگ پاسدار یوسف‌علی بیگی بیان کرد: در دوران دفاع مقدس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران بیشترین حضور و نقش را در ستاد تبلیغات دفاع مقدس بر عهده داشته است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =