تهدید دارایی های ژاپن در کره جنوبی؛ توکیو در حال بررسی اقدام متقابل

پکن- ایرنا- دولت ژاپن اعلام کرد راه های مقابله با فروش اجباری دارایی های یک شرکت ژاپنی در کره جنوبی به خاطر شکایت مربوط به کار دوران جنگ جهانی دوم را بررسی خواهد کرد.

به گزارش ایرنا از تلویزیون دولتی ژاپن، یک گروه از قانونگذاران حزب اصلی حاکم لیبرال دموکرات ژاپن از دولت خواسته است که اگر این دارایی ها به فروش برسد، بلافاصله تحریم های موثری را بر دولت کره جنوبی اعمال کند.

دولت ژاپن می گوید روال قضایی که کره جنوبی در پیش گرفته نقض آشکار قانون بین المللی است و هشدار می دهد که فروش این دارایی ها بر روابط دو جانبه تاثیری جدی خواهد گذاشت.

مقام های ژاپن می گویند که همزمان با بررسی اقدامات متقابل یا ادعای خسارت، اقدامات طرف کره جنوبی را از نزدیک زیر نظر خواهند داشت.

همزمان اعلام شد پرونده شکایت کره جنوبی علیه این شرکت ژاپنی در ارتباط با کار اجباری در دوران جنگ ممکن است وارد مرحله جدیدی شود زیرا دادگاه کره جنوبی گفته که در روز سه شنبه حکم توقیف دارایی ها به اطلاع شرکت ژاپنی رسیده است.

این مساله مربوط به حکم دیوان عالی کره جنوبی در اکتبر ۲۰۱۸ است که در آن به شرکت Nippon Steel دستور داد به چهار تبعه کره جنوبی که می گویند در طول جنگ جهانی دوم این کارخانه فولادسازی به اجبار از آنها بیگاری کشیده، غرامت پرداخت کند.

اما دولت ژاپن می گوید همه ادعاها و شکایات در این زمینه بطور کامل و نهایی در سال ۱۹۶۵ زمانی که ژاپن و کره جنوبی روابط خود را عادی سازی کردند، حل و فصل شده است ژاپن همواره از کره جنوبی خواسته است تا شرایطی که به گفته این کشور ناقض قوانین بین المللی است را اصلاح کند.

به گزارش رسانه های کره جنوبی احتمالا قیمت گذاری و فروش دارایی های این شرکت ژاپنی دستکم چندین ماه زمان می برد.

دولت کره جنوبی می گوید که به تصمیم دادگاه احترام می گذارد از سوی دیگر، دولت ژاپن در نظر دارد در صورت فروش دارایی های شرکت مذکور، دست به اقدام متقابل بزند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =