مجمع خیرین امنیت ساز در قزوین راه‌اندازی می‌شود

قزوین- ایرنا- مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری قزوین از راه اندازی مجمع خیرین امنیت ساز طی سال جاری در راستای مشارکت مردم و فعالیت‌های خیریه در حوزه توسعه نظم و امنیت عمومی استان خبر داد.

مریم بیدخام روز سه شنبه در نشست مجمع خیرین استان قزوین با بیان اینکه فعالیت خیرین امنیت ساز می‌تواند می تواند در رفع مشکلات انتظامی و امنیتی و ارتقای سطح امنیت استان موثر باشد،افزود:  این مجمع

براساس منویات مقام معظم رهبری و ابلاغ شورای عالی امنیت ملی و وزارت کشور در سطح ملی شکل گرفته و از این رو برای تحقق آن در استان نیازمند همراهی و همکاری دستگاه‌های اجرایی ، خیرین و تشکل‌های مردمی هستیم.

وی اظهار داشت: مشارکت مردم برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش امنیت در جامعه ضروری است بنابراین از ظرفیت خیرین و تشکل‌های مردمی در بخش‌های مختلف باید برای تشکیل مجمع خیرین امنیت ساز استان استفاده شود.

بیدخام تاکید کرد: خیرین امنیت ساز با حمایت‌های معنوی و مالی خود، بازوان توانمند نیروی انتظامی در افزایش آرامش عمومی و توسعه امنیت اجتماعی خواهند بود.

این مسوول با بیان اینکه واگذاری امور به مردم و مشارکت همه مردم در عرصه‌های مختلف از برنامه‌های مهم دولت به شمار می رود، تصریح کرد: در سال‌های اخیر دولت با  پررنگ کردن نقش مردم و واگذری امور از طریق مجامع مختلف همچون مجمع خیرین مدرسه ساز، مجمع خیرین سلامت و مجمع خیرین امنیت ساز به صورت عملی اقدام به این کار کرده است.

وی یادآور شد: مجمع خیرین امنیت ساز وظیفه دارد تا افرادی را که می‌توانند حوزه تامین امنیت واجد شرایط بوده را شناسایی و  پس از معرفی به نیروی انتظامی امنیت مناطق آسیب پذیر جامعه را با هماهنگی مراجع انتظامی تامین کند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری قزوین افزود: فعالیت این مجمع نمادی از مشارکت مردمی در توسعه نظم و امنیت عمومی است که باید در سطح استان نهادینه شود و زمینه همکاری و تعامل مردم با پلیس افزایش یابد.

در این نشست نحوه تشکیل، اهداف و برنامه‌های مجمع خیرین امنیت ساز استان به طور جامع از سوی نیروی انتظامی استان تشریح شد.

براساس قانون، مجوز مجمع خیران امنیت ساز را نیروی انتظامی باید صادر کند و اعضای آن نیز باید بیش از ۳۰ نفر عضو باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =