۱۴ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۵
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 83895928
۱ نفر

برچسب‌ها

سرانه ورزشی فردیس چهارسانتی متر مربع است

کرج - ایرنا - رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس سرانه فضای ورزشی این شهرستان برای هر نفر چهار سانتی متر مربع اعلام کرد و گفت: با استانداردها فاصله زیادی داریم.

داود عزیزی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سرانه فضای ورزشی در استان البرز ۳۸ سانتی متر مربع و استاندارد کشوری یک متر و ۲۰ سانتی متر مربع است.

وی توضیح داد: با توجه به پتانسیل بالای ورزشی شهرستان فردیس اگر مسوولان شهری در احداث زیرساخت ها کمک کنند فردیس به قطب  ورزش همگانی و  ورزش قهرمانی البرز تبدیل خواهد شد.

عزیزی به مشکلات و تنگناهایی که در بخش ورزش فردیس وجود دارد، اشاره کرد و گفت:  با توجه به سرانه های ورزشی در فردیس اکثر هیات های ورزشی دفتر کار ندارند.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس گفت : از ۳۶ هیات ورزشی فعال  فردیس فقط هشت هیات ورزشی دفتر کاری دارند.

وی به اقدامات اداره ورزش و جوانان فردیس در سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری ۹ همایش پیاده روی خانوادگی ، ۳۱ جشنواره ، ۱۱ کلاس مربیگری داوری وچهار نشست شورای ورزش و ستاد ساماندهی از فعالیت ها است.

وی ادامه داد:  ۲۳ هزار و ۸۹۱ ورزشکار در فردیس سازمان یافته اند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۹۷۷ نفر بانوان و مابقی آقایان را تشکیل می دهند.

عزیزی گفت: بر اساس تقویم ورزشی در سال ۹۸ برنامه های ورزشی پیشرفته خوبی داشت، فردیس میزبان۱۳ مسابقه قهرمانی کشوری  شامل ۱۰ مسابقه ویژه آقایان و سه مسابقه بانوان و۳۲مسابقه قهرمانی استان البرز بود  و ۲۰۰ مسابقه  در سطح شهرستان برگزار شد.

پارسال شهرستان فردیس ۸۰ مدال  قهرمانی کشوری ، ۱۵ مدال قهرمانی بین المللی، هشت مدال آسیایی، چهار مدال  در مجموع ۱۰۷ مدال رنگارنگ در رشته های مختلف ورزشی از جمله تکواندو، کشتی، رزمی، کاراته و ... به دست آورد.

وی به پروژه های ورزشی شهرستان فردیس اشاره کرد و گفت: پروژه استخر وحدت و سالن طبقاتی به اتمام رسیده  و خانه جوان واقع در پارک تندرستی ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

عزیزی افزود:  ۳۲۰ سالن ورزشی  دولتی و خصوصی در این شهرستان فعال است .

وی توضیح داد: میزان فضای  ورزشی سرپوشیده  فردیس ۴۹ هزار ۸۳۱ متر مربع و فضای  ورزشی روباز مانند زمین فوتبال و اسکیت ۱۵۷ هزار و ۱۳۲مترمربع  است .

رییس اداره ورزش و جوانان  فردیس گفت: تعداد ۱۱ سالن اختصاصی بیلیارد و ۴۱ مدرسه فوتبال در فردیس فعال است .

این شهرستان دارای ۳۲ سالن ورزشی ویژه بانوان، ۳۸ سالن اختصاصی ویژه آقایان، ۱۶ استخراست.

شهرستان فردیس با ۶۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب کلانشهر کرج مرکز استان البرز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =