۴۵ واحد تولیدی کشاورزی گلستان به مدار تولید انبوه بازمی‌گردند

گرگان - ایرنا - رییس‌کل دادگستری گلستان گفت: ۴۵ واحد تولیدی بخش کشاورزی استان پس از برگزاری نشست‌ تخصصی با دستگاه‌های مرتبط از جمله جهادکشاورزی و بانک کشاورزی و چاره‌جویی برای حل مشکلات به مدار تولید انبوه بازمی‌گردند.

هادی هاشمیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: در صورت کم توجهی به رفع مشکلات این واحدهای تولیدی، تعطیلی آن ها محتمل خواهد بود.

۳۲۶ واحد دارای پروانه بهره‌برداری در حوزه صنایع غذایی و تبدیلی بخش کشاورزی گلستان با ظرفیت اسمی جذب سه میلیون و ۴۰۰ هزار تن ماده خام برای فرآوری مشغول فعالیت است.

بر اساس گزارش مسوولان سازمان جهادکشاورزی گلستان، تولید سالانه محصولات کشاورزی  استان در حوزه های دام، زراعت، باغبانی، شیلات و آبزیان و جنگل و مرتع به ۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تن محصول رسیده که این میزان تولید حاصل فعالیت ۲۱۴ هزار خانوار بهره‌بردار در بخش کشاورزی و معادل ۳۸ درصد اشتغال خالص استان است.

گلستان در تولید ۱۵ محصول کشاورزی رتبه های اول تا ششم کشور را دارد.

رییس کل دادگستری گلستان همچنین از رفع مشکلات رونق تولید چهار واحد مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان خبر داد و گفت: یکی از این واحدها، شرکت تولیدکننده دستگاه اکسیژن بود که با آغاز دوباره تولید، بخشی از نیاز بیماران کرونایی استان به این دستگاه تامین خواهد شد.

به گفته وی، سال قبل دبیرخانه اقتصاد مقاومتی دادگستری گلستان مشکلات تولید ۳۵۰ کارخانه و واحد تولیدی را در حوزه های بانکی، دستگاه های اجرایی، طلبکاران، اجرای ثبت و احکام برطرف کرد.

مطابق گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان، این استان هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی در بخش صنعت و صنایع تبدیلی کشاورزی دارد که ۹۷ درصد آن را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهد.

گلستان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت دارد که اقتصاد اصلی ساکنان آن بر پایه کشاورزی بوده و صنعت در رتبه بعدی قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =