۱۴ و ۱۵ مرداد؛ برگزاری انتخابات مجلس دانش‌آموزی به صورت مجازی

تهران- ایرنا- انتخابات دهمین دوره مجلس دانش‌آموزی و شورای دانش‌آموزی استانی در استان‌هایی که به دلیل شیوع کرونا برگزار نشده است امروز و فردا (سه شنبه و چهارشنبه ۱۴ و ۱۵ مردادماه) مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، انتخابات دهمین دوره مجلس دانش‌آموزی در ۲۰ استان کشور که قرار بود اسفندماه  ۱۳۹۸برگزار شود به دلیل شیوع بیماری کرونا متوقف شد که به همت دست‌اندرکاران این حوزه زیرساخت‌های لازم فراهم شد و ابتدا به‌طور آزمایشی در تیرماه گذشته در شهر تهران برگزار شد و با توجه به موفقیت‌آمیز بودن اجرای این فعالیت با برنامه‌ریزی‌های انجام ‌شده در         ۱۹ استان باقی‌مانده نیز انجام می شود.

در این انتخابات در مجموع ۱۵۰ دانش‌آموز منتخب از شوراهای دانش‌آموزی مدارس کشور در فرآیند تعریف ‌شده‌ای توسط دانش آموزان انتخاب و برای مدت ۲ سال به عضویت مجلس دانش‌آموزی در می‌آیند.

تمامی فرآیند برگزاری این انتخابات، اعم از ثبت‌نام، تبلیغات انتخاباتی، جلسات توجیهی دانش آموزان و عوامل اجرایی و ناظرین انتخابات، رأی‌گیری و اعلام نتایج به‌صورت مجازی انجام‌ شده و تمامی مراحل به‌صورت آنلاین برای دانش آموزان، عوامل اجرایی و نظارتی متناسب با سطوح دسترسی مورد نیاز، قابل رصد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =