واگذاری اختیارات موجب تسهیل امور جهاد کشاورزی خراسان رضوی می‌شود

مشهد- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی واگذاری بخشی از اختیارات را به شهرستانها موجب تسهیل انجام امور در این سازمان دانست.

محمدرضا اورانی روز سه‌شنبه در جلسه شورای مدیران جهاد کشاورزی استان افزود: در بسیاری از فعالیت‌ها و بخش‌ها می‌توانیم اختیارات را به شهرستانها دهیم تا با توجه به شرایط موجود و شیوع بیماری و نیز تسهیل در انجام امور کشاورزی شاهد سهولت انجام کار مراجعان باشیم.

وی ادامه داد: هم افزایی باعث تشدید اثر فعالیت‌ها در سازمان می‌شود و با توجه به شرایط خاص امروز باید تعامل و همراهی در همه بخشها بیش از گذشته انجام شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: لازمه وجود هم افزایی در این سازمان فراهم کردن بستر مناسب است که این بستر و محیط شامل داشتن هدف مشترک بین اعضای سازمان، توجه به خلاقیت و نوآوری، مشارکت تمام کارکنان در همه فعالیت‌ها و ایجاد فرهنگ کار تیمی و آموزش کار گروهی است.

اورانی با اشاره به واگذاری‌ برخی تصدی‌گری‌های سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: اقدامات متعددی در این راستا انجام شده اما کافی نیست و باید تمام تلاش خود را انجام دهیم که بیش از پیش امور را به سازمان نظام مهندسی کشاورزی واگذار کنیم تا شاهد تسهیل و تسریع در امور باشیم.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی مردم مشکلات متعددی در حوزه های معیشت، بهداشت، آموزش و مسکن دارند که در حوزه معیشت که بیشتر مربوط به حوزه کاری جهاد کشاورزی است باید تمام تلاشمان را برای تامین غذای مردم به نحو احسن انجام دهیم..

در پایان این مراسم از خدمات محسن اسفندیاری معاون قبلی توسعه مدیریت و منابع جهاد کشاورزی خراسان رضوی قدردانی و منصور برغمدی که پیش از این مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سبزوار بود به عنوان معاون جدید در این حوزه معرفی شد.

سالانه برای تولید هشت میلیون تن انواع محصولات باغی، زراعی و دامی در خراسان رضوی یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار زمین زیر کشت ۸۳ نوع محصول می‌رود.

بخش کشاورزی ۲۸ درصد اشتغال و ۳۰ درصد صادرات غیرنفتی خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =