دوره‌های آموزشی ویژه خبرنگاران سیستان و بلوچستان مجازی برگزار می‌شود

زاهدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: دوره‌های آموزشی ویژه خبرنگاران به پیشنهاد خانه مطبوعات این استان از ۱۷ مرداد به طور مجازی برگزار می‌شود.

حسین مسگرانی روز سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با  اعلام برنامه‌های قربان تا غدیر و بزرگداشت هفته خبرنگار با اشاره به اینکه آموزش یکی از نیازهای جدی این حوزه به شمار می‌رود، اظهارداشت: این دوره‌ها در زمینه کسب و کار رسانه‌ای، تولید محتوا، صفحه آرایی، طراحی سایت خبری و روزنامه، بازاریابی آگهی مطبوعاتی و رپورتاژ خواهد بود.

وی گفت: این دوره‌ها برای اعضای خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان رایگان و برای سایر افراد به مناسبت روز خبرنگار با ۵۰ درصد تخفیف برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: اختتامیه ششمین دوره جشنواره مطبوعات استان نیز که قرار بود در نمایشگاه کتاب سال قبل انجام شود و به علت شیوع کرونا تعطیل شده بود به مناسبت روز خبرنگار برگزار و از نفرات برتر تقدیر خواهد شد.

وی با بیان اینکه این جشنواره در ارتقای سطح کیفی مطبوعات سیستان و بلوچستان بسیار موثر است افزود: آثار ششمین دوره جشنواره مطبوعات از طریق فضای مجازی ارسال و توسط داورانی از تهران مورد ارزیابی قرار گرفت و برترین‌ها انتخاب شدند.

مسگرانی بیان کرد: به مناسبت روز خبرنگار تسهیلات ویژه بانکی شامل وام ۱۰ میلیون تومانی با سود ۲ تا چهار درصد برای ۱۵۰ نفر از خبرنگاران در نظرگرفته شده است.

وی اظهارداشت: همچنین هفته آینده مراسمی به مناسبت روز خبرنگار برگزار که علاوه‌بر تقدیر از برگزیدگان جشنواره مطبوعات استان از تعدادی پیشکسوتان عرصه رسانه، خبرنگاران عرصه دفاع مقدس و عموم خبرنگاران تقدیر خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: مراسم روز خبرنگار با دعوت از تعدادی از برگزیدگان این عرصه در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به صورت زنده از فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی به اعیاد قربان تا غدیر نیز اشاره کرد و افزود: به دلیل ویروس کرونا چندین رویداد و جشنواره از طریق فضای مجازی به مناسبت این ایام برگزار خواهد شد.

مسگرانی ادامه داد: دفتر قرآن و عترت نیز چندین برنامه با عنوان« شمیم رحمت» که بیان شرح و تفسیر آیات سه و ۶۷ سوره مبارکه مائده، بیان داستان تاریخی غدیرخم و همچنین قرائت قرآن در ۲ رشته ویژه نوجوانان زیر ۱۲ سال است برگزار می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها با همکاری انجمن قرآن و نهج البلاغه، دفتر قرآن و عترت و شورای توسعه قرآن برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: به مناسبت این ایام در برخی از شهرستان‌ها و مراکز استان نیز جشنواره و اجرای موسیقی خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه جشنواره موسیقی عرفانی در سراوان نیز با توجه به شیوع کرونا از طریق کانال فراهنگ و به صورت زنده پخش خواهد شد تصریح کرد: همچنین جشن‌های قربان تا غدیر در تمامی شهرهای سیستان و بلوچستان به صورت مجازی برگزار می‌شود.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =