زمان برگزاری امتحانات نهایی نوبت شهریورماه اعلام شد

کرمان - ایرنا - رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت آموزشی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: زمان برگزاری امتحانات نهایی نوبت شهریورماه ۱۳۹۹ تمام رشته‌های سال سوم دوره متوسطه (نظری، فنی و حرفه‌ای)، پیش‌دانشگاهی و پایه دوازدهم اعلام شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، حسین شفیعی افزود: امتحانات نهایی نوبت شهریور به ‌صورت حضوری و براساس مجوز ستاد ملی مدیریت کرونا، در بازه زمانی ۲۲ مرداد تا ۱۳ شهریور ماه ۹۹ و با رعایت پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به‌ویژه حفظ فاصله اجتماعی و استفاده اجباری از ماسک توسط دانش آموزان و عوامل اجرایی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: مراقبان سلامت و کمک کارشناسان شبکه بهداشت بر رعایت موازین بهداشتی برگزاری این آزمون ها نظارت مستمر خواهند داشت.

رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت آموزشی آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه دانش آموزان پایه دوازدهم در این نوبت نیز به سؤالاتی پاسخ می‌دهند که در ۲ بخش طراحی ‌شده است، اظهار داشت: در بخش اول از ۸۰ درصد تدریس حضوری، ۱۶ نمره سؤال طراحی ‌شده که پاسخگویی به آن‌ها الزامی است و دانش آموزان برای کسب نمره کامل این بخش باید به تمام سؤالات پاسخ دهند و در بخش دوم؛ برای کسب چهار نمره باقیمانده ۲ نوع سؤال در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.

شفیعی تصریح کرد: نوع اول سؤالات از ۲۰ درصدی است که به‌صورت غیرحضوری تدریس شده و نوع دوم، مجدد از ۸۰ درصدی است که به‌صورت حضوری تدریس شده است و دانش آموزان مجاز هستند از بین این ۲ نوع سؤالات، برای کسب چهار نمره، سؤالاتی را که آمادگی بیشتری دارند انتخاب کنند و پاسخ دهند.

رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: ناظران استانی و شهرستانی ضمن بازدید مستمر از حوزه‌های برگزاری امتحانات، بر اساس چک لیست‌های نظارتی نسبت به تهیه گزارش از چگونگی برگزاری و رعایت مقررات و شیوه‌نامه‌های مرتبط، اقدام و بازخوردهای مقتضی را ارائه می کنند.

حسین شفیعی گفت: نتایج امتحانات نیز در هفته آخر شهریورماه ۱۳۹۹ توسط مدارس محل تحصیل دانش آموزان اعلام خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =