کاهش فاصله هیات‌ها و باشگاه‌ها برای ارتقا ورزش اصفهان ضروری است

اصفهان- ایرنا - رییس گروه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان اصفهان گفت: کاهش فاصله هیات‌ها و باشگاه‌ها و افزایش همکاری‌ها در این استان برای ارتقا کمی و کیفی ورزش و تداوم مدال آوری قهرمانان ضروری است.

محسن تابش فر روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در سال‌های گذشته شاهد فاصله و همکاری‌های کمرنگ برخی باشگاه‌ها و هیات‌های ورزشی با یکدیگر بوده ایم که این امر به ضرر ورزش استان تمام می‌شود بنابراین باید با اتخاذ راهکارهایی تعامل و هم‌افزاییاین ۲ بخش مهم را بیشتر کنیم.

وی با بیان اینکه مراودات هیئت‌ها و باشگاه‌ها نیازمند ساماندهی و ارتقا است ادامه داد: بر همین اساس اداره کل ورزش و جوانان استان، سلسه جلسات مرتبطی با دعوت از روسای هیئت‌های ورزشی و مدیران باشگاه‌ها از جمله سپاهان، ذوب آهن، گیتی پسند، نامی نو و فرش حداد برگزار می‌کند تا ظرفیت‌های مختلف دو طرف شناسایی و در راستای حمایت و همکاری متقابل بکارگیری شود.

رییس گروه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان اصفهان به اهمیت حمایت باشگاه‌ها از رشته‌های ورزشی بخصوص آنهایی که شانس مدال آوری بالایی دارند اشاره کرد و افزود: این موضوع باید بصورت یک فرایند کامل از زمان حمایت از رشته و ورزشکار تا زمان کسب مدال، تعریف و برنامه ریزی شود.

تابش فر با تأکید بر اینکه برخی شهرستان‌های استان در رشته ‌ای خاص فعال‌ترند و درخشان‌تر ظاهر می شوند گفت: بنابراین حمایت از ورزش و ورزشکار از زاویه‌ای دیگر باید بصورت منطقه به منطقه متفاوت باشد.

وی با بیان اینکه اطلاعات مربوط به قهرمانی، باشگاه‌ها و هیات‌های ورزشی در حال تجمیع و تکمیل است اظهارداشت: با این بانک اطلاعاتی و همچنین با محوریت آمایش سرزمینی خواهیم توانست برنامه ریزی بهتری برای پیشبرد اهداف و موفقیت‌های ورزشی در استان تعریف کنیم.

رییس گروه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان اصفهان درباره حمایت ویژه از رشته‌های مدال‌آور در المپیک، رقابت‌های آسیایی، جهانی و بین المللی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی منسجم، فعالیت متداوم و پیگیری‌ها برای کسب سهمیه و درخشش در المپیک ۲۰۲۴ و ۲۰۲۸ باید از الان انجام گیرد تا بتوانیم نتایج مطلوبی در آن زمان کسب کنیم و افتخاری به افتخارات ورزش استان اضافه شود.

استان اصفهان بیش از ۳۱۱ هزار ورزشکار سازمان یافته و یک هزار و ۷۰۰ باشگاه ورزشی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha