۷۱ بیمار جدید کووید- ۱۹ در البرز بستری شدند

کرج - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که ۷۱ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ طی دیروز تا صبح امروز سه شنبه در مراکز درمانی این استان بستری شدند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی البرز، دکتر حسین کریم بیان داشت:  با بستری شدن این افراد، مجموع کل موارد بستری شامل  قطعی، محتمل و مشکوک  از ابتدای شیوع کرونا تا  امروز در استان البرز به ۱۳ هزارو ۳۸ نفر  رسیده که از این تعداد ۱۱ هزار و ۲۱۱ نفر مورد قطعی مثبت کرونا بوده اند. 

وی با بیان اینکه در زمان حاضر تعداد  ۵۴۷ نفر شامل موارد قطعی، محتمل و مشکوک در مراکز درمانی البرز بستری هستند، افزود: از این تعداد ۲۲۶ نفر بیمار قطعی کووید- ۱۹ می باشند. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۵۷۰ نفر به مراکز درمانی و بهداشتی  استان با علائم مشکوک مراجعه کرده اند که ۷۱ مورد در بیمارستان ها بستری شده اند .

وی افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ بیمار کووید- ۱۹ در البرز جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به   ۷۷۰ نفر رسید .

دکتر کریم تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۱۱ هزار و ۷۱۰ نفر  از مراکز درمانی ترخیص و  طی ۲۴ ساعت گذشته  ۶۹  نفر پس ازبهبودی به خانه های خود بازگشتند.

بیماران متحمل شامل افرادی است که پزشکان احتمال ابتلا به کرونا درباره آنان را می دهند و بیماران مشکوک به افرادی گفته می شود که دارای علائم مشابه کرونا هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =