تاسیس ۴ خانه هلال در روستاهای بوکان

مهاباد- ایرنا- رییس هلال احمر بوکان گفت: برای نخستین بار خانه‌های هلال در روستاهای "یکشوه"،"برده‌زرد"،"ناچیت" و "اوچ‌تپه" از توابع بخش مرکزی و سیمینه این شهرستان راه‌اندازی شد.

انور بیادار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خانه‌های هلال در روستاهای "یکشوه" و "برده‌زرد" از توابع بخش مرکزی این شهرستان با جمعیت زیاد و روستاهای "ناچیت" و "اوچ‌تپه" از توابع بخش سیمینه نیز با دارا بودن جمعیت زیاد و مهاجرپذیر بودن دارای خانه هلال شده است.

وی، با بیان ینکه علاوه بر روستاها در حاشیه شهر نیز خانه‌های هلال راه اندازی خواهد شد، افزود: طبق برنامه پنج ساله ششم کشور با موضوع افزایش تاب‌آوری جوامع محلی، جمعیت هلال احمر نسبت به پیگیری قانونی راه‌اندازی خانه‌های هلال در سطح شهرستان به منظور تقویت و ایجاد زمینه حضور و مشارکت واقعی آحاد مختلف جامعه در فعالیت‌های امدادی، بشردوستانه، ارائه خدمات اجتماعی و عام‌المنفعه با رویکرد تقویت ساختارهای داوطلب محور، ترویج فرهنگ وقف، صلح و نوع دوستی در جوامع محلی را در دست اجرا قرار داده است.

رییس هلال احمر بوکان مهمترین هدف خانه های هلال روستایی را توانمندسازی اهالی برای مواقع حوادث و بحران است که دسترسی به روستاها دشوار می‌شود عنوان کرد و اظهار داشت: هنگام حوادث طبیعی، مناطق روستایی بیشتر از شهرها در معرض آسیب قرار می گیرند و خانه‌های هلال می‌تواند نقش ویژه‌ای در پیشگیری از آسیب‌ها دارند.

بیادار اضافه کرد: دهیاران اجرا کننده خانه هلال بوده و ارائه تجهیزات و آموزش بر عهده جمعیت هلال احمر است.

هلال احمر بوکان دارای بیش از ۱۰۰ امدادگر آموزش دیده تخصصی در حوزه امداد و نجات، جاده‌ای، کوهستان، سیلاب و اسکان اضطراری است؛ علاوه بر این ۵۰۰ نفر امدادگر، ۵۰۰ داوطلب و ۵۰۰ نفر عضو سازمان جوانان در هلال احمر فعالیت دارند. 

بوکان با ۲۶۱ هزار نفر در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =