مراکز کانون پرورشی سمنان در طرح تمیم به هشت هزار کتاب تجهیز شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان گفت: کتابخانه‌های مراکز کانون سراسر استان با هشت‌هزار و ۱۵۰ جلد کتاب در قالب طرح تمیم تجهیز شد.

به گزارش ایرنا، نبی‌الله خدابخشی روز سه شنبه به رسانه ها اعلام کرد: هشت‌هزار و ۱۵۰ جلد کتاب از مجموع ۳۰۰ هزار جلد کتاب ناشران مطرح حوزه‌ کودک و نوجوان کشور در قالب طرح تمیم به قفسه کتاب‌خانه‌های کانون در سراسر استان سمنان اختصاص یافت.

وی یادآور شد: طرح تمیم یا تامین محتوای یک‌پارچه مراکز کانون از سوی کانون پرورش فکری با خرید این‌کتاب‌ها از ۲۵ ناشر فعال ‌حوزه‌ کودک و نوجوان اجرا شد تا کودکان و نوجوانان عضو مراکز فرهنگی‌هنری کانون در تابستان امسال بتوانند علاوه بر کتاب‌های کانون، آثار جدید دیگر ناشران کتاب را نیز ورق زنند.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع هشت‌هزار و ۱۵۰ جلد کتاب، ۱۳۲ عنوان کتاب شامل ۲۰ عنوان کتاب‌آوا، ۵۰ عنوان کتاب ویژه نابینایان به خط بریل، ۵۳ عنوان کتاب غیرکانونی، هفت عنوان کتاب کانونی و ۲ عنوان نشریه کودک و نوجوان به استان سمنان اختصاص یافت که از سوی معاونت فرهنگی استان با توجه به تعداد اعضا و امانت‌دهی کتاب در مراکز فرهنگی‌هنری، کتاب‌ها تقسیم شد.

خدابخشی با اشاره به تداوم این‌طرح به شکل فصلی، تصریح کرد: قرار است علاوه بر کتاب، مجموعه‌ای از اسباب‌بازی، سرگرمی و نشریات کانونی نیز به‌همراه کتاب‌های برگزیده‌شده در هر فصل به مراکز فرهنگی‌هنری ارسال ‌شود.

خدابخشی، هدف از انجام این اقدام کانون پرورش فکری پس از نزدیک به یک‌دهه وقفه را تجهیز مراکز کانون به تازه‌ترین آثار حوزه‌ نشر کتاب کودک و حمایت از ناشران آثار مناسب برای مخاطبان کودک و نوجوان دانست.

وی افزود: اعضای مراکز فرهنگی‌هنری کانون از دیرباز جزو کتاب‌خوان‌ترین کودکان و نوجوانان ایرانی بوده‌اند و عطش سیری‌ناپذیر آنان به مطالعه، ضرورت تأمین کتاب‌های مناسب برای آنان را دوچندان می‌کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان بیان کرد: کتاب‌های خریداری‌شده شامل آثار حوزه‌ خردسال، کودک و ‌نوجوان است که از سوی کارشناسان جایزه‌ کتاب کودک و نوجوان کانون به‌عنوان کتاب‌های مناسب این‌حوزه انتخاب و در قالب طرح تمیم در اختیار کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی‌هنری کانون قرار گرفت.

اجرای طرح تمیم از بهار ۱۳۹۹ در کانون پروش فکری  آغاز و کتاب‌های برگزیده جایزه‌ کتاب ماه و سال کودک و نوجوان کانون، خریداری و به کتابخانه ‌های کانون سراسر کشور ارسال شده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =