تقویت پدافند غیرعامل آموزش و پرورش در دوران کرونا ضروری است

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: تقویت اقدامات کمیته پدافند غیرعامل آموزش و پرورش برای مقابله با شیوع بیماری کرونا در آستانه فصل بازگشایی مدارس ضروری است.

محمدعلی واقعی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آموزش، آگاه‌سازی و جلب همراهی اولیا، لازمه موفقیت و مهار ویروس کرونا است.

وی ادامه داد: با همراهی، همفکری  مدیران، معلمان، اولیا و حتی  دانش‌آموزان گام‌های بلندی در حفظ سلامت دانش‌آموزان و پیشگیری برداشته شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: سه وضعیت قرمز، زرد و سفید برای بازگشایی مدارس در نظر گرفته شده است و آماده بازگشایی مدارس در تاریخ مقرر هستیم.

وی افزود: در صورت اعلام وضعیت سفید از سوی ستاد مقابله با کرونا، مدارس طبق روال معمول بازگشایی می‌شود.

واقعی گفت: برای مناطقی که از سوی ستاد مقابله با کرونا وضعیت زرد اعلام شود، از ۲ روش حضوری و مجازی استفاده می‌شود به این صورت که کلاس‌های درس با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی و با نصف جمعیت کلاس‌ها تشکیل می‌شود.

وی افزود: در این حالت فعالیت مدارس به دلیل افزایش تعداد کلاس‌ها به صورت زوج و فرد خواهد بود و همزمان خدمات از طریق فضای مجازی نیز ارایه خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: در صورت اعلام وضعیت قرمز نیز ارایه خدمات و فعالیت‌های آموزشی و پرورشی از طریق فضای مجازی است و در مناطق روستایی و عشایری محروم از اینترنت و فضای مجازی به صورت توزیع درسنامه و بسته‌های غیر برخط انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در زمان بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور ماه سال جاری نیز با آموزش، آگاهی بخشی و جلب همراهی اولیا، دانش‌آموزان و تدابیر ایمنی لازم خواهیم توانست با غلبه بر ویروس کرونا مدارس را از شیوع این ویروس مصون نگه داریم.

رییس کمیته پدافند غیرعامل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اضافه کرد: پس از تایید وجود ویروس کرونا کمیته پدافند غیرعامل آموزش و پرورش به منظور صیانت از سلامت دانش‌آموزان و فرهنگیان با تهیه و تدوین دستورالعمل‌های آموزشی و بهداشتی در قالب تولید محتوای الکترونیک و بروشور و  ارسال آن به مدارس ورود کرد و با هماهنگی با ستاد مبارزه با کرونای استان گام‌های موثری در این زمینه برداشته است.

وی با اشاره به سایر اقدامات کمیته پدافند غیرعامل آموزش و پرورش گفت: با احتمال اپیدمی موج سوم شیوع ویروس کرونا در پاییز آموزش و پرورش نیز با پیش‌بینی تمهیدات لازم در قالب  طرح‌ها و برنامه‌های جدید و تشکیل کارگروه‌های کارشناسی قوی  وارد عمل شده که در زمان مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها