دایر کردن ایستگاه صلواتی در مشهد ممنوع است

مشهد- ایرنا- رییس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برپایی ایستگاههای صلواتی همزمان با مناسبت عید غدیر و همچنین عزاداریهای ماههای محرم و صفر با هدف پیشگیری از شیوع ویروس همه‌گیر کرونا در مناطق زیر پوشش این دانشگاه ممنوع است.

محمد باباخانی روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این تصمیم به منظور پیشگیری جدی از تجمع شهروندان و مقابله با انتقال ویروس کرونا و در هماهنگی با مسوولان ذیربط اتخاذ شده است.
 وی اضافه کرد: با هدف پیشگیری از کرونا به مناسبت عید غدیر توزیع شیرینی و بستنی در خیابانها و چهار راهها در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ممنوع است.
رییس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در ایام پیش رو توزیع هر گونه مواد غذایی نذری در مراسم با رعایت پروتکلهای بهداشتی و به صورت بسته بندی و سالم مورد تاکید است.
باباخانی افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده امسال مراسم عید غدیر فقط در چند نقطه از شهر مشهد با رعایت پروتکلهای بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک برگزار خواهد شد.
به گفته رییس شورای هیآت مذهبی خراسان رضوی، در دهه نخست محرم سال گذشته ۶۷۰ ایستگاه صلواتی برای عرضه نذورات مردم در قالب چای، عدسی، شربت، شله، حلیم و کباب بر پا بود.

حدود ۸۰ درصد از جمعیت ۶.۵ میلیون نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی گناباد، سبزوار، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام خدمات‌رسانی می‌شود.  
دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه بر کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد ۱۳ شهرستان دیگر استان خراسان را زیرپوشش دارد.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۳۱۲ هزار و ۳۵ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ١٧ هزار و ۴۰۵ نفر را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۲۷۰ هزار و ۲۲۸ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۱۸ میلیون و ۴۴۴ هزار و ۶۴۲ نفر را بیمار کرده و جان ۶۹۷ هزار و ۱۸۹ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. ۱۱ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۵۳۹ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در سطح جهان، تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با چهار میلیون و ۸۶۲ هزار و ۱۷۴ بیمار کووید ۱۹ و ۱۵۸ هزار و ۹۲۹ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای برزیل، هند و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند. 

بر اساس آخرین آمارهای رسمی ، ایران در جدول مبتلایان و جانباختگان پاندمی کرونا، جایگاه یازدهم را در میان کشورهای جهان دارد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =