۱۴ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۹:۱۰
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83895642
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای شهرستان طارم مه‌آلود است

زنجان - ایرنا - رییس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: در حال حاضر هوای شهرستان طارم، مه‌آلود بوده و از ساعات بعدازظهر نیز احتمال بارش‌های محلی در این منطقه از استان وجود دارد.

حسین سلطانی، روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: از بعدازظهر یکشنبه /۱۲ مرداد ماه جاری/، وزش باد نقاط مختلف این استان را دربر گرفته است و طی امروز و فردا /سه‌شنبه و چهارشنبه/ نیز ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: روز دوشنبه /۱۳ مرداد ماه/، شهر زنجان در بین مراکزی شهری این استان با ۱۴ متر بر ثانیه بیشترین سرعت وزش باد را داشت و میزان آن در شهرستان خرمدره نیز به ۱۳ متر بر ثانیه رسید.

رییس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: شهر قیدار با میزان دمای ۱۴+ درجه سانتیگراد و شهرهای ماهنشان و دندی نیز به ترتیب با دمای ۱۴ و ۳۷ درجه سانتیگراد به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین نقاط استان در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شد.

سلطانی به میزان دمای حداقل و حداکثر دیگر نقاط استان زنجان در ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: در این مدت دمای هوای دندی ۱۶ و ۳۷، ماهنشان ۱۹ و ۳۷، حلب ۱۸ و ۳۶،  زرین رود ۱۷ و ۳۵، گرماب ۱۷ و ۳۵، باش قشلاق گرماب ۱۶ و ۳۵، چورزق ۲۱ و ۳۵، فیله خاصه ۱۹ و ۳۵، نیک پی ۱۷ و ۳۵، صائین قلعه ۱۷ و ۳۴، گیلوان ۲۳ و ۳۴، زنجان ۱۸ و ۳۴، آببر ۲۱ و ۳۴، دانشگاه زنجان ۱۶ و ۳۳، پری ۱۶ و ۳۳، سجاس ۱۷ و ۳۳، قیدار ۱۴ و ۳۲، فرودگاه زنجان ۱۸ و ۳۲، خیرآباد ۱۶ و ۳۱، ابهر ۱۷ و ۳۱ و خرمدره ۱۶ و ۳۰ سانتیگراد بالای صفر گزارش شدند.
وی، میزان دمای هوای فعلی شهر زنجان را ۱۹ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و افزود: این میزان دما در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت، ۲ درجه سانتیگراد افزایش نشان می‌دهد.

سلطانی افزود: تا پایان هفته جاری، هوای زنجان خنک خواهد بود و احتمال بارش های پراکنده و ضعیف باران در برخی نقاط این استان پیش بینی شده است.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =