وبینار بررسی پیشرفت های صنعت هوا فضای چین برگزار شد

پکن- ایرنا- وبینار بررسی پیشرفت های صنعت هوا فضای چین به همت مجمع دانشجویان ایرانی مقیم پکن و با حضور پژوهشگران دانشگاه هوا فضای بیهانگ پکن برگزار شد.

به گزارش ایرنا در این وبینار که با استقبال تعداد زیادی از پژوهشگران و علاقه مندان صنعت هوا فضا از نقاط مختلف جهان برگزار شد آخرین پیشرفت ها و تحولات عرصه هوافضای چین مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.

در این وبینار توانمندی های صنعت هوایی، دستاوردهای عرصه صنعت فضایی و سامانه ناوبری چینی بیدو با حضور «مهیار نادری، سارا پوردارایی و مسعود توفیق‌زاده» از پژوهشگران ایرانی مقیم چین مورد بررسی قرار گرفت.

د️ر بخش اول این وبینار که به بررسی توانمندی های چین در صنعت هوایی اختصاص داشت مواردی مانند سیاست‌ها و راهبردهای چین در توسعه صنعت هوایی،  دستاوردهای چین در حوزه ساخت هواپیماهای حمل و نقل تجاری، نظامی و بالگرد و همکاری‌های بین‌المللی چین با صنایع هوانوردی جهان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

️بخش دوم همایش هم که به بررسی دستاوردهای چین در صنعت فضایی اختصاص داشت موضوعاتی مانند جایگاه چین در صنعت فضایی دنیا،  توانمندی چین در زمینه ساخت ماهواره و ماهواره بر و نحوه خصوصی‌سازی صنعت فضایی مورد بررسی قرار گرفت.

د️ر بخش سوم این وبینار هم که با عنوان سامانه ناوبری بیدو برگزار شد مواردی مانند لزوم و دلایل توسعه بِیدو، گام‌های پیاده‌سازی سامانه بِیدو و جایگاه بِیدو در دنیا بررسی شد.

در پایان این وبینار، نشست پرسش و پاسخ برگزار شد که شرکت کنندگان به سئوالات مطرح شده پاسخ دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha