مسوولان حضوری مشکلات مجتمع‌های مسکن مهر را رصد کنند

بندرعباس- ایرنا- فرماندار حاجی‌آباد از مسوولان اداره راه و شهرسازی و هم‌چنین شهرداری این شهرستان خواست با حضور در مجتمع‌های مسکن مهر مشکلات مردم در این مجتمع‌ها را پیگیری و رصد کنند.

حمید جهانگیری دوشنبه شب درنشست بررسی مشکلات مسکن‌های مهر شهر حاجی‌آباد با اشاره به ساخت و سازهای غیرقانونی در مسکن های مهر افزود: برخی از ساخت‌وسازهای غیرمجاز، خدمات‌رسانی در مواقع بحرانی به ساکنان را با مشکلاتی مواجه می کند لذا مسوولان در حوزه‌های مرتبط با مسکن مهر باید از این مجتمع‌ها حضوری بازدید کنند.

وی ادامه داد: برخی از مشکلات موجود مانند تعیین نشدن حریم و محوطه‌سازی متوجه متولیان ساخت و ساز در زمان وقت است که باید با بازنگری دوباره مشکلات موجود رفع شود.

فرماندار حاجی‌آباد گفت: ساکنان در این مجتمع‌ها نباید با اقدامات غیرقانونی، خدمات‌رسانی به سایرین را با مشکل مواجه کنند.

جهانگیری فراهم کردن امکانات و زیرساخت‌های لازم برای خدمات‌رسانی عمومی را ضروری دانست و افزود: با متخلفان باید برخورد قانونی صورت گیرد تا در خدمات‌رسانی برای سایر ساکنان مشکلی ایجاد نشود.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های سپاه، شهرداری و شورای شهر حاجی‌آباد مبنی بر برگزاری کارفرهنگی در برخی مسکن‌های مهر، شروع این فعالیت‌های فرهنگی در محلات را فرصت ارزشمندی برای نهادینه کردن قوانین در بین ساکنان این مجتمع‌ها دانست.

علاوه بر مسائل حقوقی برخی مجتمع‌های مسکن مهر، رعایت نکردن حقوق شهروندی از جاره‌نشین‌ها و برخی از ساکنان، نصب کانکس‌ها در قالب سوپر مارکت شخصی در این مجتمع‌ها، قطعی مکرر آب و مشخص نبودن هزینه‌های ثابت شارژ و مبلغ پرداختی آب و برق بخشی از مشکلات موجود در برخی از مجتمع‌ها باعث ایجاد تنش بین ساکنان می‌شود.

استاندارهرمزگان مردادماه امسال در نشست ستاد بازآفرینی شهری و شورای مسکن این استان اعلام کرد: بیش از هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر نیز در قالب پنج تعاونی در هرمزگان، دارای مسائل حقوقی و پرونده در دستگاه قضایی هستند.

 به گفته فریدون همتی، هزار و ۳۰۴ واحد مسکن مهر در استان تا پایان شهریورماه سال‌جاری مورد بهره برداری قرار می‌گیرد و همچنین هزار و ۵۳۸ واحد مسکن مهر دیگر نیز در هرمزگان تا پایان سالجاری تکمیل و آماده واگذاری به متقاضیان خواهدشد.

از مجموع ۵۳ هزار واحد مسکن مهرهرمزگان ۳۶ هزار واحد در شهرک پیامبراعظم (ص) بندرعباس به عنوان بزرگ‌ترین طرح مسکن مهر استان هرمزگان متمرکز شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =