۱۴ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۰:۲۰
کد خبرنگار: 2254
کد خبر: 83895577
۳ نفر

برچسب‌ها

اولین نشست دوازدهمین مجلس صربستان با یک زن محجبه برگزار شد

بلگراد-ایرنا- نخستین نشست دوازدهمین دوره مجلس صربستان، روز دوشنبه با حضور یک نماینده زن محجبه مسلمان از حزب عدالت و آشتی به رهبری معمر زوکورلیچ مفتی سابق مشیخیت جامعه اسلامی منطقه سنجاک صربستان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در اولین نشست به ریاست سنی «سمیلیا تیشما» از لیست ائتلاف حزب سوسیالیست و حزب وحدت صربستان  با ۹۱ سال بعنوان سالمند ترین نماینده برگزار شد و در این نشست ۲۵۰ نماینده با ادای سوگند و امضای سوگندنامه بطور رسمی فعالیت خود را برای ۴ سال آغاز کردند.

این مجلس با برقراری سیستم چند حزبی از سال ۱۹۹۱ میلادی تاکنون دوزادهمین دوره مجلس صربستان است.  

رئیس جدید مجلس صربستان و معاونان و دیگر مسوولان در نشست بعدی نمایندگان در پارلمان انتخاب می شوند.

اولین نشست مجلس صربستان در حالی برگزار شد که تمامی حاضران در پارلمان از ماسک استفاده و فاصله اجتماعی را رعایت کردند.

همزمان با تشکیل اولین نشست ساختار جدید پارلمان ، برخی از احزاب مخالف و معترضین با جمع شدن در مقابل ساختمان پارلمان صربستان مخالفت خود را به ساختار جدید مجلس با سر دادن شعارهای ضد دولتی و پرتاب تخم مرع به ساختمان ابراز کردند.

دوازدهمین دور از انتخابات پارلمانی صربستان در ۲۱ ماه ژوئن امسال ( یکم تیر ۱۳۹۹) برگزار گردید.

حزب پیشرو با ۱۸۸ نماینده بیشترین کرسی را در ساختار جدید مجلس صربستان دارد و ائتلاف «حزب سوسیالیست و حزب وحدت صربستان» با ۳۲ نماینده و حزب مخالف راست میانه‌ متعلق به آلکساندرشاپیچ رهبر اتحاد میهنی صربستان ۱۱ کرسی را در مجلس از آن خود دارند.

همچنین لیست اتحاد مجارهای ویوودینا با  ۹ کرسی ، حزب عدالت و آشتی به رهبری معمر ذوکورلیچ ۴ کرسی ، لیست آلترناتیو دمکراتیک آلبانی تبارها ۳ کرسی و حزب جنبش دمکراتیک سنجاک به رهبری دکتر سلیمان اوگلیانین ۳ کرسی در ساختار جدید مجلس صربستان حضور دارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =