وزیر کشور: فضای رسانه‌ای خارجی قرارداد ایران و چین را تحریف کرد

تهران- ایرنا- وزیر کشور گفت: در رابطه با قرارداد بلندمدت ایران و چین متاسفانه در فضای رسانه خارج از کشور این موضوع را مصداق کامل تحریف نشان دادند.

به گزارش ایرنا، عبدالرصا رحمانی فضلی روز دوشنبه در حاشیه نشست ستاد هماهنگی اطلاع رسانی و تبلیعات در جمع خبرنگاران درباره قراردادت بلندمدت و ۲۵ ساله ایران و چین افزود: رسانه های خارجی با تحریف موضوع، مباحث و موضوعاتی را مطرح کردند که اصلا صحت ندارد.
وزیر کشور با ذکر نمونه ای از این تحریفات اظهار کرد:  از جمله اینکه رسانه های خارجی به فروش برخی از مناطق و چاه های نفت اشاره کردند که همه جزو موارد تحریف بوده است.
رییس شورای امنیت کشور از رسانه‌های داخلی خواست تا در آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی روی این موضوع بیشتر فعالیت کنند.

وزیر کشور  تصریح کرد: این موضوع بین ایران و چین در حد توافق اولیه بوده و در این روند، محورهای همکاری برای ۲۵ سال مشخص می شود، اما برای اجرایی شدن، حتما فرایندهای قانونی را طی کند که تصویب در دولت و سپس در مجلس از اجزای این روند قانونی خواهد بود.
رسانه ای از سوی ستاد هماهنگی اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی تعطیل نشد
وزیر کشور بیان اینکه امروز آخرین جلسه این ستاد در دوره 2 ساله فعالیت برگزار شد، گفت: اگر فردا در جلسه هماهنگی قوا، دوره فعالیت ستاد، تمدید شود، ادامه این جلسات را برگزار خواهیم کرد.
وی ادامه داد: امروز گزارش مفصلی از عملکرد نزدیک به ۲ سال کمیته های مختلف ارائه شد. اقدامات کمیته قضایی، اقدامات بسیار مؤثری بود و ضمن اینکه مدیریت خوبی در فضای رسانه ای از نظر حقوقی انجام شد اما در این ستاد روزنامه یا سایتی بسته نشد و هیچ بازداشتی‌ نداشتیم. 
رحمانی فضلی تصریح کرد: رسانه ها هماهنگی، همکاری، درک و فهم درست و همواره به توصیه‌ها توجه داشتند و اگر مواردی هم احساس کردیم که خارج از مصوبه است با تذکر جزئی حل شد.
وی افزود: کمیته رسانه ای و همچنین کمیته های محتوایی و کمیته ضد عملیات روانی، گزارش مفصلی از عملکرد رسانه ها در این حوزه، اقدامات کمیته ها و روند تامین محتوا ارائه کردند.
رییس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی با اشاره به اینکه بیش از هزار مصوبه در این دو سال داشتیم، اظهار کرد: بر اساس گزارشی که در جلسه امروز ارائه شد، مصوبات ستاد به نحو مطلوبی به مرحله اجرا درآمده است و همه باید در مسائل اقتصادی تلاش کنیم با اولویت پیشگیرانه، فضا را به گونه ای پیش ببریم که مانع سو استفاده و بهره برداری رسانه های خارجی و معاندین از فضای اقتصادی کشور شویم.
رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه در این ۲ سال، بیش از ۷۰ درصد سیاست ها و مصوباتی که در این ستاد تصویب شد، مبتنی بر بحث پیشگیری بوده‌، تصریح کرد: با این رویکرد، تلاش ما بر این بود تا آن دسته از مسائل اقتصادی را که موجب تشدید دغدغه و نگرانی های مردم می‌شود به نهادهای اجرایی، دولت و مجلس منعکس کنیم و نگذاریم اتفاقی بیفتد که 
 تا حد زیادی، این مقصود حاصل شده است.
رییس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی با بیان اینکه در جلسه امروز مجددا موضوع نظارت در حوزه قیمت ها به عنوان یکی از مطالبات افکارعمومی مطرح شد، گفت: در جلسه امروز، گزارش دقیق و درستی در این حوزه از سوی متولیان ارائه شد، خوشبختانه کارهای خوبی انجام و با کارگروهی که از قوای مختلف تشکیل شده است، در حال تقویت امر نظارت هستند. 
وزیر کشور با اشاره به ارائه گزارشی از وضعیت منابع، اعتبارات و تسهیلات مقرر برای پرداخت به واحدهای صنفی و تولیدی در جلسه امروز گفت: اتحادیه ها و صنوف نسبت به میزان و زمان ارائه این کمک نظراتی داشتند از جمله اینکه مبالغ افزایش یابد و فرایند پرداخت تسهیل و تسریع شود؛ البته این کمک از نظر ما مبلغ ناقابلی است و درحد توان و ظرفیت دولت است، اما نظرات اصناف مورد توجه قرار گرفت و حتما منعکس خواهد شد.
 رحمانی فضلی گفت: در شرایط خاص کنونی و به ویژه در شرایط شیوع کرونا که تاثیر جدی بر مسائل اقتصادی و معیشت مردم دارد، به گونه ای عمل کنیم که واقعیت های موجود اقتصادی کشور را به مردم منتقل کنیم و ضمن جلب حمایت و پشتیبانی مردم برای عبور از مشکلات، بتوانیم همه با هم مسائل کشور را حل کنیم.
وزیر کشور با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری و تأکید ایشان در خصوص ضرورت امیدآفرینی، اعتماد سازی و تشویق به تولید و سرمایه گذاری ابراز امیدواری کرد: به لطف خداوند و با اراده مشترک همه اجزای کشور، از این شرایط خاص عبور خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =