مالکیت بنیاد شهید بر خانه هنرمندان اصفهان درست است 

اصفهان- ایرنا- رییس حوزه هنری استان اصفهان گفت:  اصل خبر منتشر شده در مورد مالکیت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در خصوص خانه هنرمندان درست است اما نوع تحلیل و نوع مخابره‌ای که صورت گرفته ایراداتی دارد که توضیحاتی در این خصوص وجود دارد.

مهدی احمدی فر روز دوشنبه در این رابطه اظهار داشت: زمینه اصلی این موضوع یک بحث حقوقی میان چند دستگاه است.

وی ادامه داد: بحث حقوقی میان آموزش و پرورش،  بنیاد شهید و اداره ارشاد اسلامی و شهرداری اصفهان و حوزه هنری اصفهان در مورد مالکیت ساختمان (خانه هنرمندان) و زمین های اطراف آن است که مورد پیگیری کارشناسان حقوقی این دستگاه‌ها قرار گرفت و در نهایت رای صادره از جانب قوه قضاییه مبنی بر مالکیت بنیاد شهید و امور ایثارگران اصفهان قرار گرفته است.

رییس حوزه هنری استان اصفهان با اشاره به صدور حکم تخلیه خانه هنرمندان و نگرانی هنرمندان در خصوص تغییرکاربری این خانه گفت: مالکیت خانه هنرمندان از ابتدا به بنیاد شهید تعلق داشته است و نزدیک سی سال است که خانه هنرمندان با این نام و مسمی به عنوان محور و مرکز گردهمایی هنرمندان اصفهان بوده، هست و خواهد بود.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه این یک بحث حقوقی است، اکنون نیز از سوی امور حقوقی حوزه هنری تهران و شخص رییس حوزه هنری کشور پیگیری می‌شود و مشکل خاصی نیست زیرا هر ۲ مجموعه بنیاد شهید در استان اصفهان و در کلان کشور و حوزه هنری اصفهان و کشور تمام دغدغه شان این است که درست ترین اقدام انجام شود.

احمدی فر تاکید کرد: حرفی در خصوص مالکیت این مکان نیست اما در مورد کاربری آن امیدواریم همچون سی سال گذشته اینجا همچنان خانه هنرمندان بماند و به عنوان مرکز حضور هنرمندان استان باشد و امیدواریم به زودی زود این توافق حاصل شود و این مشکل برطرف شود.

وی ابراز امیدواری کرد: با پیگیری جدی و عزم جدی سعی داریم که همچنان این محل بعنوان خانه هنرمندان بماند و کارها را به انجام برسانیم و نیازی نیست که هنرمندان عزیزمان نگران این موضوع باشند و یا بخواهند حرکتی انجام دهند زیرا که همت همه مجموعه‌های فرهنگی و هنری استان این است که از نظر کاربری اینجا همچنان خانه هنرمندان بماند.

در همین ارتباط در روزهای گذشته عده ای از هنرمندان به دلیل نگرانی و به نشانه اعتراض در مورد واگذاری خانه هنرمندان به بنیاد شهید و امور ایثارگران مقابل این خانه اجتماع کردند.

ساختمان خانه هنرمندان اصفهان در پارک ایثارگران اصفهان بین پل خواجو و پل بزرگمهر جای گرفته و دارای دیرینگی بیش از هشتاد سال است.

این اثر در تاریخ ۲۴ اسفند ۱۳۸۴ با شمارهٔ ثبت ۱۵۱۸۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =