آموزش زندگی سالم برای نوجوانان کانون اصلاح و تربیت آذربایجان‌غربی ارائه می‌شود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی تربیتی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه زمینه‌سازی برای بازگشت سعادتمندانه مددجویان به ویژه در کانون اصلاح و تربیت به جامعه، هدف بسیار مهم این نهاد است، گفت: در این راستا با هدف ارائه آموزش های لازم در راستای زندگی سالم، تفاهم‌نامه همکاری با کانون پرورش فکری استان امضا شده است.

حمزه بروجنی روز دوشنبه در آیین امضای تفاهم نامه همکاری بین مدیران کل زندانها و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی افزود: هدف از انعقاد تفاهم نامه، همکاری و مشارکت در زمینه فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، تبادل اطلاعات و بهره گیری متقابل از ظرفیت های موجود با توجه به اهداف، تعهدات و امکانات طرفین و در راستای آموزش و ترویج فرهنگ زندگی سالم در بین کودکان و نوجوانان توانمندسازی جامعه هدف کودکان و نوجوانان گروه سنی ۶تا ۱۸ سال است.

وی اضافه کرد: رسالت ما در مجموعه سازمان زندان‌ها، اصلاح و تربیت، اشتغال و حرفه آموزی زندانیان و ایجاد بستر مناسب برای آنان است تا در بازگشت به جامعه مرتکب جرم نشوند.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی تربیتی آذربایجان غربی بیان کرد: کودکان زیر۱۸ سال استان در کانون اصلاح و تربیت ارومیه نگهداری می‌شوند و تلاش همکاران این است که این افراد بیشتر مورد توجه قرار گیرند تا بازگشت مجدد به چرخه جرم نداشته باشند.

بروجنی افزود: بیشتر افرادی که در کانون نگهداری می شوند؛ دارای خانواده های بدسرپرست یا بی سرپرست بوده یا فرزند طلاق هستند.

وی اظهار کرد: کارهای خوبی در زمینه مهارت‌های اساسی زندگی همچون کنترل خشم، قدرت نه گفتن و تشکیل پرونده شخصیتی انجام گرفته و شرایط ادامه تحصیل برای مددجویان فراهم است.

وی بیان کرد: یکی از اقدامات خوبی که به زودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود، ساخت مجموعه مهدکودک در جوار ندامتگاه نسوان ارومیه است که با راه اندازی آن کودکان همراه مادران زندانی با دوری از محیط زندان با همکاری نهادهای حمایتی از برنامه های آموشی مناسبی برخوردار خواهند شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی هم در این جلسه با قدردانی از اقدامات صورت گرفته در زندان‌های استان گفت: خوشبختانه با فضاسازی های انجام شده در زندان‌ها، محیطی شبیه خانواده برای مجموعه تحت پوشش فراهم شده است.

جواد زاهدی اضافه کرد: اکثر مربیان کانون پرورش فکری، در زمینه هنری، ادبی و فرهنگی فعالیت دارند و در زمینه اعزام مربی به کانون اصلاح و تربیت و اندرزگاه نسوان به ویژه در زمینه های نقاشی و داستان نویسی بر اساس نیازسنجی کودکان می توانیم همکاری داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به وضعیت کنونی جامعه و گرفتاری های که از بابت ویروس کرونا شکل گرفته ، کلاس های حضوری با محدودیت برگزار می شود ولی با راه اندازی کلاس های آنلاین می توانیم در خدمت فرزندان زندانیان و کارکنان باشیم .

وی تأکید کرد: تجهیز کتابخانه کانون اصلاح و تربیت به کتاب های مورد نیاز مددجویان اولویت اصلی این مرکز است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی ادامه داد: این نهاد آمادگی دارد تا در اجرای کارگاه های نقاشی، کتابخوانی و نمایش عروسکی برای جامعه هدف با اداره کل زندان‌ها همکاری کند.

اجرای برنامه های فرهنگی هنری و تربیتی از جمله اقدامات سازمان زندان ها و اقدامات تامینی تربیتی است..

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =