مشارکت ۱۶ میلیارد ریالی مردم خراسان شمالی به نیازمندان در عید قربان

بجنورد - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: مردم این استان در عید سعید قربان ۱۶ میلیارد ریال به نیازمندان کمک کردند.

مجید الهی‌راد روز دوشنبه اظهار داشت: به مناسبت روز عید قربان امسال با برپایی ۱۲ قربانگاه، با همکاری مراکز نیکوکاری، هیات امنای مساجد و معتمدان محلات، گوشت های قربانی و دیگر نذور مردم برای کمک به خانواده های نیازمند جمع آوری شد.
وی افزود: مردم نیکوکار استان در عید قربان امسال ۶۰۰ راس دام سبک و ۱۴ راس دام سنگین به محرومان اختصاص دادند که با توجه به ادامه اهدای این کمک ها، پیش بینی می شود این کمک‌ها به ۲۵ میلیارد ریال افزایش یابد.

الهی راد با تاکید بر اینکه نذور مردمی بر اساس نیت خیران و نیازسنجی انجام شده توسط مددکاران و مراکز نیکوکاری و با نظارت کمیته امداد بین اقشار نیازمند توزیع می شود، گفت: خیرانی که تا کنون نسبت به پرداخت نذر خود اقدام نکرده اند می توانند کمک‌های خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۶۱۰ و یا با شماره گیری کد ۱*۰۵۸*۸۸۷۷*  برای توزیع بین نیازمندان اهدا کنند.
بیش از ۵۹ هزار و ۲۳۷ خانوار با جمعیتی حدود ۱۲۰ هزار نفر در استان خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.
این استان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در ردیف آخرین استانهای کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha