۱۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۹
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83895431
۰ نفر

برچسب‌ها

فیفا: تحقیقات کیفری علیه «اینفانتینو» عجیب و غیرمنطقی است

تهران- ایرنا- فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) تصمیم اتخاذ شده توسط مقامات دادستانی سوئیس مبنی بر باز کردن پرونده کیفری علیه «جیانی اینفانتینو» را «عجیب و غیرمنطقی» توصیف کرد.

مقامات سوئیسی پنجشنبه هفته گذشته اعلام کردند که فرآیند رسیدگی به اتهامات مطرح شده علیه رییس کنونی فیفا توسط دادستان ویژه در رابطه با ملاقات‌های انجام شده مابین اینفانتینو و «مایکل لوبر» دادستان کل سوئیس، آغاز شده است.

بدنبال این امر، «آلاسدِر بِل» معاون دبیرکل فیفا در جریان یک نشست ویدئویی اظهار داشت: هیچ مبنای عینی و حقیقی در مورد این تحقیقات کیفری وجود ندارد. هیچ گونه تفسیری از فعلی با این ویژگی و مرتبط با فیفا ارائه نشده است. در کل این ماجرا چیزی کمی عجیب و ناعادلانه وجود دارد زیرا ما ۱۰۰ درصد اطمینان داریم که هیچ اتهام کیفری به رییس فیفا وارد نخواهد شد.

وی افزود: اما بدهی است که هم به فیفا و رییس آن لطمه وارد شده است و تنها دلیل آن هم وجود چنین تحقیقات کیفری است.

دیده‌بان دادستانی کل سوئیس پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرد که «استفان کلر» دادستان ویژه این پرونده نشانه‌هایی را مبنی بر وقوع فعل کیفری در ملاقات‌های اینفانتینو و لوبر به دست آورده است.

کلر در ماه ژوئن برای بررسی و بازبینی شکایات علیه این دو فرد و سایرین منصوب شد.

در یافته‌های کلر به این نکته اشاره شده است که فرآیند دادرسی به سوءاستفاده از منصب دولتی، کمک به متخلفان و تهییج به چنین افعالی مربوط است.

بِل در ادامه گفت: اگر شخصی تحقیقات کیفری را آغاز کند، باید دلیل خوبی داشته باشد و ما هیچ دلیل خوبی نمی‌بینیم. تعدادی شکایت بی‌نام مطرح شده اما نمی‌دانیم چه کسی آن‌ها را مطرح کرده است.

فیفا گفته است که در جریان ملاقات‌های سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، دفتر دادستانی کل سوئیس در حال انجام تحقیقات روی بیش از ۲۰ پرونده مرتبط با فساد در فیفا پیش از روی کار آمدن اینفانتینو در سال ۲۰۱۶، بوده است.

بِل در پایان تاکید کرد: شما برای ارائه اطلاعات در خصوص تحقیقات کیفری به بالاترین مقام قضایی کشور مراجعه می‌کنید و سپس خودتان هدف تحقیقات کیفری قرار می‌گیرید! به همین دلیل است که می‌گوییم این موضوع غیرمنطقی و مُهمل است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =