معاون استاندار کردستان: پلیس حافظ امنیت و مورد اعتماد مردم است

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار با بیان اینکه پلیس ایران نیرویی مردمی است، گفت: این از برکات نظام مقدس اسلامی است که پلیس آن به عنوان حافظ امنیت، نیرویی مردمی و مورد حمایت آحاد جامعه است.

به گزارش ایرنا، حسین خوش اقبال روز دوشنبه در بازدید از بخش‌های مختلف معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان با قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات ماموران این نیرو اظهار داشت: امنیت بستر ساز توسعه در بخش های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی جامعه است.

وی با بیان اینکه امروز نیروی انتظامی متولی برقراری نظم و امنیت در جامعه و در خط مقدم مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی قرار دارد، اضافه کرد: ماموریت‌های گسترده و متنوع نیروی انتظامی موجب شده که امروز پلیس به عنوان نیرویی کارآمد و تاثیرگذار در مراحل زندگی شهروندان ایفای نقش کند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان افزود: ورود نیروی انتظامی به رویکرد پیشگیرانه و جامعه محور نشان از هوشمندی این نیرو در جامعه است.

وی تاکید کرد: نیروی انتظامی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی نقش اساسی و کارشناسانه دارد و با راه اندازی مراکز مشاوره تلاش می‌کند از بروز بسیاری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی پیشگیری کند.

خوش اقبال گفت: رمز موفقیت پلیس بهره‌گیری از ظرفیت مشارکت‌های مردمی در تامین امنیت است و در سایه تلاش‌های خستگی ناپذیر و دلسوزانه این نیرو است که مردم پلیس را امین خود دانسته و به آن اعتماد دارند.

جانشین فرماندهی انتظامی کردستان نیز با تاکید بر اولویت بخشی جرایم و آسیب‌های اجتماعی در استان، خواستار وحدت رویه و تلاش جهادی همه سازمان‌ها و دستگاه‌های ذیربط در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی شد.

سرهنگ رسول برزویی افزود: امروز نیروی انتظامی در کنار اقدامات مقابله‌ای در زمینه اقدامات پیشگیرانه، فعالیت‌های گسترده‌ای را در دستور کار قرار داده و با تشکیل معاونت اجتماعی به صورت هدایت شده در این راستا تلاش می‌کند.

وی اظهار داشت: هدف آگاهی بخشی به شهروندان و ارتقا سطح آگاهی‌های عمومی است که در نهایت منجر به کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود.

جانشین فرماندهی انتظامی کردستان یادآور شد: با کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی، نیروی انتظامی فرصت بیشتری در راستای خدمات رسانی مطلوب تر به مردم خواهد داشت که در صورت تحقق این هدف، شاهد جلب بیش از پیش مشارکت‌های مردمی در تامین امنیت خواهیم بود.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی کردستان هم با بیان اینکه وظیفه اصلی پلیس تامین امنیت است، افزود: تامین این نیاز موجب اعتماد هر چه بیشتر شهروندان به پلیس و مشارکت آنان در برقراری امنیت می‌شود.

سرهنگ امیر هوشنگ حیدریان اظهار داشت: پیش‌بینی و پیشگیری از وقوع جرایم در ماموریت‌های نیروی انتظامی در اولویت است برای رسیدن به اولویت ناجا در این زمینه بهره‌گیری از ظرفیت همه سازمان ها و دستگاه‌ها در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به شهروندان ضروری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =