کشف ۲ تن سنگ معدن و اخبار دیگر کوتاه در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- رییس پلیس راه خرسان شمالی از کشف ۲ تن سنگ معدن قاچاق در محور اسفراین- سبزوار خبر داد.

سرهنگ علیرضا حسین زاده دوشنبه اظهار داشت: ماموران پاسگاه پلیس راه  اسفراین- سبزوار در حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودروی وانت نیسان حامل سنگ معدن مشکوک و بلافاصله خودروی مورد نظر را متوقف می کنند.

وی با اشاره به اینکه بعد از کنترل مدارک خودرو، مشخص شد که این مقدار سنگ معدن بدون مجوز بارگیری شده است، افزود: خودرو به همراه راننده برای انجام مراحل قانونی به پاسگاه انتظامی عباس آباد تحویل داده شد.

دستگیری ۳ حفار غیرمجاز در اسفراین
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی خراسان شمالی، دوشنبه اظهار داشت: با همکاری یگان حفاظت و نیروی انتظامی شهرستان اسفراین، گزارشی مبنی بر حفاری غیرمجاز از سوی افرادی ناشناس در روستای گورپان دریافت شد.

سرهنگ حسین اصغر قنبرزاده افزود: به دنبال این گزارش، نیروی یگان حفاظت با همکاری نیروی انتظامی استان به محل عزیمت و در این راستا سه دستگاه موتورسیکلت به همراه ادوات حفاری در محل توقیف و سه متهم نیز دستگیر شدند.

وی با بیان این‌که منطقه حفاری‌شده جزو آثار ثبتی و شناسایی‌شده نبود، تأکید کرد: بر اساس ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی هرگونه حفاری بدون استعلام میراث‌فرهنگی تخلف محسوب شده و با متخلفان برخورد می‌شود.

سرهنگ قنبرزاده افزود: متهمان پس از دستگیری به پاسگاه انتظامی شهر زرق‌آباد منتقل و ضمن تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

دستگیری ۱۳ سارق و مالخر حرفه ای با ۵۹ فقره سرقت 

 فرمانده انتظامی خراسان شمالی  اظهار داشت : در پی وقوع چندین مورد سرقت در سطح استان، بلافاصله موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

سردار علیرضا مظاهری افزود: با شناسایی محل های اختفای این افراد، ۱۳ نفر سارق و مالخر در عملیات های جداگانه ای دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.

این مقام ارشد انتظامی در استان با تاکید بر اینکه در بازجویی انجام شده، متهمان به ۵۹ فقره سرقت اعتراف کردند، تصریح کرد: در نهایت متهمان بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =