۴۹ هزار تن گندم به نرخ تضمینی در تربت‌جام خریداری شد

مشهد- ایرنا- معاون فنی و اجرایی جهاد کشاورزی تربت‌جام گفت: از آغاز خرید تضمینی گندم تاکنون ۴۹ هزار و ۲۰۰ تن از این محصول از کشاورزان این شهرستان مرزی در شرق خراسان رضوی خریداری شده است.

باقر خدادادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دو مرکز خرید تضمینی گندم در تربت‌جام در نظر گرفته شده بود که با این میزان گندم تحویلی، این شهرستان رتبه نخست استان در خرید تضمینی گندم را از آن خود کرد.

وی قیمت خرید هر کیلوگرم گندم معمولی را ۲۵ هزار ریال اعلام کرد و ادامه داد: شهرستان تربت‌جام با سطح زیرکشت ۱۱ هزار و ۲۵۰ هکتار گندم یکی از قطب‌های کشت غلات در استان خراسان رضوی محسوب می‌شود.

معاون فنی و اجرایی جهاد کشاورزی تربت‌جام گفت: ظرفیت ذخیره‌سازی سیلوهای گندم این شهرستان ۷۰ هزار تن است و امسال افزون بر ۵۵ هزار تن گندم در این شهرستان تولید شده است.

وی افزود: نیاز سالانه تربت‌جام به گندم ۳۰ هزار تن است و ۱۰۰ درصد این میزان از داخل شهرستان تأمین می‌شود.

وی شمار فعالان عرصه کشت و تولید گندم را در این شهرستان دو هزار بهره‌بردار ذکر کرد و ادامه داد: سال گذشته افزون بر ۴۵ هزار تن گندم در این شهرستان خریداری شد.

تربت‌جام با ۴۵ هزار هکتار کشتزار افزون بر ۱۱ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی دارد. اشتغال ۶۵ درصد جمعیت این شهرستان در حوزه کشاورزی و دامپروی است.

تربت‌جام در ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =