رییس انجمن بسکتبال ناشنوایان: شانس زیادی برای صعود به المپیک برزیل داریم

تهران – ایرنا – رییس انجمن بسکتبال فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان گفت:‌مسابقات انتخابی المپیکی ناشنوایان براساس اعلام کنفدراسیون آسیا تا پایان سال جاری در کشور مالزی برگزار می‌شود و با پتانسیلی که ناشنوایان در این رشته دارند ما می‌توانیم جزو تیم‌های حاضر در المپیک برزیل باشیم.

عباس آقاکوچکی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب ادامه داد:‌بسکتبال ناشنوایان را سال ۲۰۱۵ به منظور شرکت در بازی‌های آسیایی ناشنوایان راه اندازی کردیم و با اینکه این رشته ناشنوایان آن‌قدر جوان و کم تجربه بود که به برخی بازیکنان ملی پوش بسکتبال را از پایه آموزش دادیم اما توانستیم در همان سال و در جریان بازی‌های آسیایی چین تایپه به عنوان یک تیم قدرتمند ظاهر شویم و تیم هایی چون هند را شکست داده و از تیم‌های قدری چون چین تنها با اختلاف ۲ امتیاز ببازیم.

وی در خصوص شروع تمرینات و اردوهای آماده سازی تیم ملی بسکتبال ناشنوایان افزود:‌با توجه به شرایط کرونا در کشور و اینکه در ورزش بسکتبال میزان تماس ورزشکاران خیلی زیاد است، بنابراین ما برای اجرای برنامه های آماده سازی تیم بسکتبال ناشنوایان به اعلام ۲ زمان از سوی فدراسیون نیازمندیم.

آقاکوچکی گفت:‌ ابتدا باید زمان دقیق مسابقات انتخابی که قرار است به میزبانی مالزی برگزار شود، به ما اعلام شود که آیا این مسابقات دی یا بهمن برگزار می شود و زمان دوم نیز به وضعیت کرونا و اجازه  شروع تمرینات از سوی وزارت ورزش و جوانان و ستاد ملی مبارزه با کرونا بستگی دارد.

وی با بیان اینکه به احتمال زیاد تمرینات بسکتبال ناشنوایان از اوایل مهرماه آغاز می‌شود، ادامه داد:‌ روز شنبه جلسه ای در خصوص مسابقات انتخابی و برنامه آماده سازی تیم ملی بسکتبال با مسوولان فدراسیون داشتیم و قرار شد برنامه های‌مان را ارایه کنیم.

به گفته آقاکوچکی برنامه‌های مورد نظر برای شروع تمرینات بسکتبالیست‌ها آماده است و با توجه به اینکه سلامت ورزشکاران در اولویت  اول برای فدراسیون قرار دارد منتظریم تا زمان شروع تمرینات در شرایط موجود اعلام شود.

وی افزود:‌هدایت تیم به عهده محمدرضا آقاکوچکی است و امیر نامور سرپرستی این تیم را دارد و همه ما در کنار هم تلاش خواهیم کرد تا تیم بتواند با اردوهای مستمر و با کیفیت سهمیه المپیک را بدست آورد.

این مربی با سابقه بسکتبال کشورمان گفت:‌به طور قطع تیم‌هایی از استرالیا،‌ کره جنوبی، چین و چین تایپه در رقابت‌های انتخابی شرکت می‌کنند که این کار را برای تیم ایران سخت‌تر خواهد کرد اما این چیزی را برای ما تغییر نمی‌دهد زیرا ما باید با تمام توان در رقابت‌ها شرکت کرده و با قدرت زیاد به مصاف حریفان برویم زیرا هدف ما حضور در المپیک برزیل است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha