۱۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۵۱
کد خبرنگار: 1250
کد خبر: 83895315
۰ نفر

برچسب‌ها

امسال ۱۰۰ طرح صنعتی در دماوند اجرایی می شود

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان تهران با بیان اینکه هم اکنون ۷۰ طرح سرمایه گذاری شهرک صنعتی شماره ۲دماوند آغاز شده است، افزود: در نظر است ۱۸۰ طرح صنعتی در این شهرک ایجاد شود که ۱۰۰ طرح آن در سال جاری و ۸۰ طرح در سال آینده اجرایی خواهد شد.

صابر پرنیان روز دوشنبه در مراسم گلنگ‌زنی طرح صنعتی شرکت طبازیست پلیمر در شهرک صنعتی شماره ۲دماوند که با حضور مسئولان شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: این شهرک صنعتی که سال گذشته یک بیابان بود، امسال شاهد توسعه و تبدیل شدن آن به یک محل کسب و کار و جذب سرمایه گذاران بخش صنعت هستیم.

این مقام مسئول به کلنگ زنی طرح صنعتی شرکت طبازیست پلیمر اشاره کرد و گفت: این طرح در زمینه تولید پانسمان‌های ترمیم کننده زخم در یک قطعه زمین به مساحت ۴۵۰۰ متر مربع و سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیارد تومانی از سوی دولت و بخش خصوص آغاز شده است.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان تهران با بیان اینکه با بهره‌برداری از این واحد تولیدی برای ۷۰ نفر ‌ایجاد شغل خواهد داشت، خاطرنشان کرد: این نوع تولید جزو کالاهای وارداتی کشور است و تنها در انحصار پنج کشور می باشد که ایجاد این واحد تولیدی می تواند برای داخل کشور و حتی بخش صادرات موثر باشد.

پرنیان با اشاره به اینکه شهرک صنعتی شماره ۲دماوند در حال توسعه است، گفت: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته و حضور دستگاه قضایی با هدف حمایت از تولید، بخش عمده ای از مشکلات شهرک حل شده است و فاز توسعه آن آغاز گردیده است.

وی تصریح کرد: شهرک صنعتی شماره۲دماوند را می توان از جمله شهرک های موفق در زمینه توسعه در سطح استان و کشور دانست که با وجود سالها معطلی، در عرض دوسال آغاز بکار و با حمایت سرمایه گذاران در حال تکمیل بوده که این اقدام یک حرکت انقلابی و جهادی با هدف تحقق جهش تولید است.

این مقام مسئول همچنین به حوزه استان تهران اشاره کرد و گفت: سال گذشته کمتر از ۲۰۰واحد در سطح استان تهران به بهره برداری رسید و امسال در راستای جهش تولید این عدد را به یکهزار طرح بالای ۶۰درصد رسانده و تاپایان سال نیز شاهد بهره برداری آن خواهیم بود.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان تهران با بیان اینکه دوهزار و ۵۰۰ قرارداد راکد که در مرحله اخذ زمین، نصب سوله، تهیه ماشین آلات و یا بالای ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی بوده، هم اکنون در مرحله تعیین تکلیف می باشد، گفت: امسال شاهد یک تکاپوی ویژه در حوزه حمایت از سرمایه گذاری و تحقق جهش تولید هستیم.

وی ادامه داد: امیدواریم امسال نزدیک به یکصد واحد از آن یکهزار واحد که قرار است به مرحله بهره برداری برسد، در شهرستان دماوند ایجاد شود که تحقق این امر اشتغال قابل توجهی را در حدود ۲ تا ۳هزار شغل به صورت مستقیم خواهد داشت که خود کارنامه قابل قبول است.

پرنیان درخصوص پرداخت تسهیلات نیز بیان داشت: در خصوص تسهیلات رونق تولید برای طرح هایی که بالای ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ساخت و ساز آن شروع شده و در مرحله توسعه واحد یا خرید ماشین آلات هستند، با ثبت نام در سایت بهین یاب از تسهیلات بهره مند خواهند شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: همچنین در راستای اهداف ستاد تسهیلات رفع موانع تولید، هر واحد صنعتی که با مشکل و یا مانعی روبرو است، در سطح استان مطرح و راهکارهای تسهیل فراهم خواهد شد؛ اعتقاد داریم شکل گیری یک واحد صنعتی، صدای زندگی را به همراه خواهد داشت زیرا کار و تلاش است که افتخار و عذت می آفریند.

در ادامه این مراسم مسئولان استانی و شهرستانی از روند پیشرفت برخی پروژه های صنعتی این شهرک بازدید کردند.

شهرستان دماوند از جمله شهرستان های استان تهران است که در ۴۵ کیلومتری پایتخت قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =