بیشتر برنامه‌های هفته امر به معروف در آذربایجان‌غربی مجازی برگزار می‌شود

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: به دلیل وجود شرایط کرونایی بیشتر برنامه های این ستاد در هفته امر به معروف و نهی از منکر به صورت مجازی یا از طریق رسانه ملی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمهدی قریشی روز دوشنبه در جلسه برنامه ریزی برای احیای امر به معروف و نهی از منکر در آذربایجان‌غربی افزود: درج و تبیین فرمایشات گهربار امام حسین (ع) در باب احیای امر به معروف و نهی از منکر در فضای مجازی و جلسات مختلف از جمله مواردی است که باید در این خصوص مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: مطالبه گری در خصوص احیای امر به معروف و نهی از منکر باید ۲ طرفه باشد زیرا هم مسوولان باید از مردم مطالبه داشته باشند و هم مردم نیز از مسوولان مطالبه گری کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی با بیان اینکه برخی از دشمنان حتی از مطرح شدن نام امر به معروف و نهی از منکر در جامعه جلوگیری می‌کنند، بیان کرد: باید معروف و منکرهای شایع مورد توجه قرار گرفته و مصادیق این موضوع در جامعه احصا شود.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه از تمهید بیش از ۳۳۰ برنامه در استان با شعار "نهضت حسینی، مطالبه گری و فرهنگ سازی" با هشتگ عمومی "بی تفاوت نباشیم!" در استان خبر داد و گفت: به طور متوسط در هر شهرستان ۲۸ برنامه برای بزرگداشت این ایام در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام بهنام دلریش بر احصای موارد امر به معروف و نهی از منکر در دستگاههای مختلف اجرایی توسط مدیران و مسوولان این دستگاه تأکید کرد و افزود: اگر این مهم اتفاق بیفتد، شاهد کارایی بیشتر دستگاه های مختلف خواهیم بود.

هفته اول ماه محرم، در کشور به نام هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =