انتقال مفاهیم دینی و انقلابی با زبان هنر تسهیل می شود

تبریز- ایرنا - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی به اهمیت تبیین مفاهیم انقلابی و اسلامی با زبان هنر اشاره کرد و گفت: همواره زبان هنر یکی از راه های موثر در انتقال مفاهیم دینی و انقلابی بوده و آرمان‌های این نهضت عظیم وقتی در قالب هنر ارائه می‌شود تاثیرگذاری بیشتری دارد.

محمد محمدپور روز دوشنبه در دیدار با رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان با اشاره به اهمیت و جایگاه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، اظهار داشت: این نهاد در طول چهل سال فعالیت مستمر با هوشیاری، جریان‌شناسی،  آگاهی بخشی و با همراهی مردم توانسته است زمینه‌های خلق حماسه‌های ماندگار را فراهم کند.

وی با بیان اینکه خون شهدا موجب انسجام، اتحاد و همدلی مردم در طول چهل سال عمر انقلاب شده است،‌ اظهار داشت: وحدت، همدلی، انسجام، ولایت مداری و عشق به انقلاب و آرمان‌های امام، شهدا و رهبری در آیین‌های مختلف انقلابی و اسلامی همچون ایام دهه فجر، هفته دفاع مقدس نمود می‌یابد و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در گسترش و تعمیق این همدلی و انسجام نقش تاثیرگذاری داشته است.

حجت‌الاسلام برگی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان نیز  مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را به مثابه‌ گلستانی عنوان کرد که هر شاخه‌ی هنری، چون گلی در این باغ و گلستان عطر می‌پراکند.

وی با تاکید بر تعامل بیش از پیش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، افزود: حضور حماسی و منسجم مردم در مناسبت‌های مختلف انقلابی و اسلامی مرهون وحدتی است که دستگاههای اجرایی استان دارند و امیدواریم تعامل میان این ۲ نهاد فرهنگ و انقلابی نیز بیش از پیش باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =