«گرفتاری» نمایشی با درون‌مایه روانشناختی روی صحنه تئاتر

تهران- ایرنا- کارگردان نمایش «گرفتاری» با بیان اینکه این اثر درون مایه‌ای روانشناختی دارد، گفت: همچنان معتقدم بسیاری از مسائل اجتماعی موجود در جامعه به مسائل روانشناختی مرتبط است و آگاهی درباره این مسائل حتما به حل آنها کمک می‌کند.

سجاد باقری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره فعالیت‌های تئاتری این روزهای خود، اظهار داشت: به تازگی نمایشنامه‌ای که در قرنطینه نوشته‌ام تحت عنوان «گرفتاری» که می‌خواهم آن را به صحنه ببرم. این نمایش سه بازیگر دارد و هر بازیگر در طی نمایش نقش‌های متفاوتی را بازی می‌کنند.

وی افزود: در این نمایش باز هم مثل قبل به سمت مسائل روانشناختی روی آورده‌ام به این خاطر که همچنان معتقد هستم که بسیاری از مسائل اجتماعی موجود در جامعه به مسائل روانشناختی مرتبط است و آگاهی جامعه از این مسائل، حل آنها را در جامعه راحت‌تر می‌کند.

باقری در مورد  نمایش «گرفتاری» گفت: در این نمایش که تمرینات آن را از چند ماه پیش شروع شده و روندی کارگاهی را با بازیگران به پیش می‌رود، همه تمرینات به صورت مشارکتی با بازیگران انجام شده است و روند نمایش بسیار تنیده شده با روان بازیگران این کار است.

وی افزود: در این نمایش مبنا بر تمرکز بر روان کودکان گذاشته شده و در این نمایش به کودکانی که با بیماری های روانی دست و پنجه نرم می‌کنند پرداخته می‌شود.

کارگردان نمایش «بیا جلوتر»، گفت: همه تلاشمان را می‌کنیم که در این روزگار کرونایی، تئاتر را زنده نگه‌داریم و به زودی اطلاعات کامل‌تری از نام بازیگران، محل و تاریخ اجرا را در رسانه‌های جمعی اعلام می‌کنیم.

باقری با تاکید بر زنده بودن گروه‌های تئاتری در شرایط کرونایی، خاطرنشان کرد: تئاتر زنده است و قطعا یک ویروس نمی‌تواند از لذت دیدن  و تجربه یک تئاتر بکاهد. بنابراین از مردم هنر دوست ایران درخواست می‌کنم که تئاتر را تنها نگذارند و باید از تماشاگرانی که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به تماشای تئاتر می‌نشینند تشکر کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =