وزیر خارجه بوسنی هرزگوین: قدردان حمایت‌های ایران هستیم

اروپا| بلگراد-ایرنا- معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بوسنی هرزگوین در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو، ضمن قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران، بر لزوم پیشبرد مناسبات دوستانه دو کشور در ابعاد مختلف تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، «خانم بیسرا تورکوویچ» روز دوشنبه در ملاقات «محمود حیدری» با یادآوری نقش موثر حمایت های دولت و ملت ایران از مردم بوسنی هرزگوین در زمان سخت گذشته تصریح کرد: ملت بوسنی هرزگوین همواره قدردان حمایت های ملت ایران باقی خواهد ماند.

وزیر خارجه بوسنی هرزگوین همچنین در این دیدار ابراز امیدواری کرد که مردم ایران هرچه زودتر بر شیوع ویروس کرونا غلبه کنند.

در این دیدار خداحافظی که با توجه به نزدیکی پایان ماموریت سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو انجام شد، حیدری ضمن تشریح تلاش ها و دستاوردهای حاصل شده در راستای پیشبرد روابط دو کشور در سالیان اخیر خواستار حفظ و تقویت بیش از پیش روند رو به گسترش مناسبات دو جانبه در آینده شد.

سفیر کشورمان در این دیدار از افزایش چهار برابری حجم مبادلات تجاری دو کشور در چهار سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: شیوع ویروس کرونا تا حدی باعث کندی این روند شد که امیدواریم با غلبه بر این بیماری، شتاب گسترش مناسبات از سر گرفته شود.

حیدری همچنین با اشاره به سفر پیشین دکتر ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به سارایوو ابراز امیدواری کرد در آینده فرارو شاهد سفر وزیر خارجه بوسنی هرزگوین به تهران باشیم.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha