۱۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۲
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83895240
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۳ هزار نفربه جمعیت دانش آموزی البرز افزوده می شود

کرج –ایرنا- رییس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز گفت: ۱۳هزار و ۲۰۰ نفر درسال تحصیلی جدید به جمعیت دانش آموزی این استان افزوده می شود درحالی که البرز در فقرآموزشی به سرمی برد.

دکترمحمدرضا اسپرورین روز دوشنبه در نشستی که با حضور مهران رجبی هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون و سفیر مدرسه سازی استان البرز برگزار شد، افزود: جمعیت دانش آموزی البرز معادل کل جمعیت ۱۱ استان کشور است و این درحالی است که روند مهاجرت به البرز نیز نسبت به سایر استان ها بالاتر است.
وی بیان داشت: این استان در بخش سرانه های آموزشی حتی از سیستان و بلوچستان محروم تر است که باید از طریق رسانه ها، خیرین ومسوولان صدای آن در سطح ملی به گوش برسد تا چاره ای اندیشیده شود.
وی با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز تاکنون به فریاد زیرساخت های آموزشی در البرز رسیده اند، خاطرنشان کرد: خیرین نیک اندیش با تعهد فکری و انرژی مثبت برای آینده کشوردر تلاش هستند که این خود موهبتی ارزشمند به شمار می رود.
اسپرورین تصریح کرد: شرایط کنونی مدارس البرز به هیچ عنوان قابل مقایسه با دیگراستان ها نیست و باید این محرومیت ها به طور مستمر درسطح ملی انعکاس داده شود.
اسپرورین اضافه کرد: فرهنگ‌سازی برای ساخت مدرسه دراستان البرز باید به سمتی پیش برود که دامنه کار، وسعت پیدا کند و آحاد جامعه درحد توان و وسع خود از کمک برای تامین ساخت مدرسه تا حتی یک نیمکت، دریغ نکنند.
مهران رجبی هنرمندعرصه سینما و تئاترکشور که هفته گذشته به عنوان سفیر مدرسه سازی استان البرزانتخاب و معرفی شد نیزگفت: افتخارحضور دربدنه آموزش و پرورش استان البرز را داشته ام لذا با چالش های این حوزه به خصوص درزمینه کمبود فضای آموزشی آن بیگانه نیستم.
وی اظهارداشت: با اطلاعاتی که دفتردرنوسازی مدارس، مجمع خیرین و اداره کل آموزش و پرورش استان دراختیار بنده خواهند گذاشت تمامی تلاش خود در جهت بیان محرومیت های استان در سطح کشوربه کار می گیرم.
وی تشویق مردم و بخصوص خیرین نیک اندیش را به حضور فعال در طرح ملی آجر به آجر و کمک به احداث، توسعه و تجهیز مدارس استان البرز به کارخواهم گرفت.
رجبی ادامه داد: برای رسیدن به هدف ازهیچگونه تلاشی مضایقه نخواهم نمود تا به مدد الهی و نیت زیبای خیرین و آحاد مردم ایران  قدمی در راستای کاهش محرومیت فضاهای آموزشی استان برداریم .
استان البرز۵۰۰ هزار دانش آموز و ۱۲۰۰ ساختمان آموزشی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =