دانشگاه فنی و حرفه‌ای سمنان از لحاظ آموزش مجازی برتر شد

سمنان- ایرنا- رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان گفت: آموزش مجازی این دانشگاه، رتبه برتر کشور را در بین دانشگاه های فنی و حرفه ای کشور کسب کرد.

رضا نقدی روز دوشنبه‌ در نشست با فاطمه منصوری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان، در دانشگاه فنی حرفه استان سمنان، ابراز داشت: این دانشگاه به دلیل برخورداری از سامانه بومی آموزش مجازی آمادگی میزبانی سمینارها و وبینارهای استانی و کشوری را دارا است.
وی بیان کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان در زمان حاضر با داشتن بیش از چهار هزار دانشجو با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص، کارآفرین و متناسب با فرصت‌های جدید شغلی برای پاسخگویی به نیازهای بازارکار در حوزه‌های مهارتی و تکنولوژی و همچنین افزایش اشتغال مولد و کاهش بیکاری، رسالت و ماموریت خود را دنبال می‌کند.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان تصریح کرد: این دانشگاه تلاش می‌کند از طریق تربیت تکنیسین‌ها و مهندسان ماهر، شایسته و کارآفرین و نیز تعامل با مراکز صنعتی و بخش‌های دولتی و خصوصی ، زمینه‌های لازم را برای کسب مهارت ، ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای جوانان سرافراز میهن اسلامی فراهم کند.
وی آمار اشتغال فارغ التحصیلان این دانشگاه را بیش از ۶۳ درصد دانست و افزود: دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان به‌ عنوان تنها دانشگاه دولتی مهارتی در استان در ۵۸ رشته کاردانی و کارشناسی ارایه خدمات می‌کند.
نقدی اضافه کرد: آمار اشتغال دانش‌آموختگان نشان می‌دهد دانشگاه فنی و حرفه‌ای متناسب با نیاز صنعت، رشته‌های تحصیلی را ارایه می‌دهد تا دانشجو بعد از فارغ‌التحصیلی دغدغه اشتغال نداشته باشد و چون ۶۰ درصد دروس‌ های دانشگاه فنی و حرفه ای به صورت کارگاهی ارائه می‌شود، دانشجو در کنار درس تئوری، مهارت انجام کار را نیز به خوبی فرا می‌گیرد .
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان گفت:
اقتصادی ترین نوع آموزش، آموزش مهارتی است و آمار اشتغال دانش‌آموختگان نشان می‌دهد دانشگاه فنی و حرفه‌ای متناسب با نیاز صنعت رشته‌های تحصیلی را ارایه می‌دهد تا دانشجو بعد از فارغ‌التحصیلی دغدغه اشتغال نداشته باشد.
۱۴۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در سرارسر کشور در ۱۷۶ دانشکده با ۲۵ هزار عضو هیئت علمی و استاد مشغول به تحصیل هستند.
دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان در زمان حاضر با داشتن بیش از چهار هزار دانشجو و چهار دانشکده در شهرهای سمنان ، شاهرود و امیرآباد دامغان مشغول به فعالیت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =