فرمانده ناجا: ارایه راهکارهای قانونی برای حل مشکلات کولبران الزامی است

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه کولبران به دنبال معیشت خود هستند، گفت: خلاءهای قانونی در این خصوص وجود دارد و نیاز است با تعامل، راهکارهای قانونی و کارشناسانه ای در خصوص حل مشکلات این افراد ارایه شود.

سردار حسین اشتری روز دوشنبه در نشست تعاملی با مجمع نمایندگان و فرمانده انتظامی استان کرمانشاه که در ستاد فرماندهی ناجا انجام شد، ضمن قدردانی از زحمات آنها در اجرای فعالیت هایشان اظهارداشت: برگزاری این‌گونه جلسات به طور حتم باعث هماهنگی بیشتر و ارتقاء نظم و امنیت در استان کرمانشاه می شود.

وی همچنین خطاب به نمایندگان استان کرمانشاه، گفت: صبحت های مطرح شده در این جلسه نشان دهنده اشراف شما نمایندگان به تنگناها، آسیب ها و چالش ها در اجرای ماموریت های پلیس است؛ از سوی دیگر با توجه به مرزی بودن و اهمیت استان کرمانشاه بایستی جایگاه سازمانی این استان در حوزه های مرزی و انتظامی ارتقاء یابد.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: کولبران اگر براساس نیاز خودشان در مناطق مشخص شده مانند بازارچه های مرزی و ... فعالیت  کنند، مشکلی پیش نخواهد آمد اما اگر در مناطق ممنوعه ترددی صورت گیرد براساس مصوبات قانون، این امر خط قرمز پلیس محسوب می شود و بایستی با افراد متخلف برخورد شود.

وی در ادامه و با تاکید بر مسوول سازی دستگاه ها در راه اندازی پاسگاه ها و کلانتری ها، افزود: ۶۶ نقطه حادثه خیز در استان کرمانشاه وجود دارد و نیاز است راه های ارتباطی این استان، استاندارد سازی شود که با فراهم شدن زیرساخت ها و فرهنگ سازی ان شاء الله شاهد کاهش تصادفات رانندگی شویم.

در این جلسه نمایندگان استان کرمانشاه نیز ضمن تشریح نیازمندی های انتظامی استان کرمانشاه، آمادگی خود را در راستای تقویت پلیس اعلام کردند.