علی‌نژاد: در یک سال گذشته هندبال روندی رو به رشد داشته است

تهران- ایرنا- معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزیر ورزش گفت: هندبال از مدیریت خوبی بهره‌مند است و با حمایت وزارت ورزش و جوانان روزهای خوبی در انتظار این رشته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی علی‌نژاد در پایان مجمع عمومی سالیانه فدراسیون هندبال اظهار داشت: هندبال در سال‌های اخیر شرایط چندان خوبی نداشته است. این رشته نسبت به رشته‌های توپی دیگر عقب مانده و نتوانسته انتظارات را برآورده کند و ارزیابی ما نیز این موضوع را نشان می‌دهد.  شرایط پیش آمده دلایل مختلفی دارد که یکی از آنها عدم ثبات مدیریتی است.

وی در ادامه افزود: هندبال در ایران بسیار ریشه‌دار است و پاکدل نیز از زمانی که به فدراسیون آمده قدم‌های خوبی برداشته است هرچند که فدراسیون را در شرایط مناسبی تحویل نگرفت. اگر بخواهیم مدیریت پاکدل را ارزیابی کنیم، باید ۴ سال به او وقت بدهیم به خصوص اینکه شرایط کرونا نیز در چند ماه اخیر گریبانگیر ورزش بوده و به طور عملی همه مسابقات را به تعطیلی کشانده است. مسیر هندبال مسیر خوبی است ولی تا به ثمر برسد به زمان نیاز دارد. ما باید یاد بگیریم با شرایط کرونا کنار بیاییم و از کارها عقب نمانیم.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش با اشاره به اینکه ورزش قهرمانی سه رکن دارد، خاطرنشان کرد: اولین رکن ورزشکار است و ما باید سعی کنیم که ورزشکار خوبی تربیت کنیم که این موضوع با استعدادیابی همیشگی و پایش آنها صورت می‌گیرد. در حوزه ملی نیز باید عدالت را در انتخاب ورزشکاران داشته باشیم. رکن دیگر داشتن مربی خوب است. اگر ورزشکار خوب داشته باشیم و نتوانیم به آنها آموزش درست بدهیم نمی‌توانیم این انتظار را داشته باشیم که ورزشکاران ما پیشرفت کنند. رکن سوم پشتیبانی و تدارکات است که باید در کنار دو رکن دیگر وجود داشته باشد و این مثلث در صورتی کارساز خواهد بود که به هر سه مورد توجه کافی شود.

علی‌نژاد در ادامه خاطرنشان کرد: ما یک مکانیزم را برای فدراسیون‌ها درنظر گرفتیم که آن را عملی می‌کنیم. مبنای پرداخت بودجه به فدراسیون‌ها ارزیابی عملکرد آنها خواهد بود و هر فدراسیونی که عملکرد بهتری داشته باشد، در حوزه قهرمانی نیز به طور قطع بودجه بیشتری دریافت می‌کند. عملکرد فدراسیون‌ها امتیازبندی می‌شود و براساس امتیازی که دریافت می‌کنند می‌توانند بودجه از وزارت ورزش و جوانان بگیرند. قصد ما این است کسانی که در چارچوب حرکت می‌کنند مورد توجه قرار بگیرند.

وی ادامه داد: مجموعه کادر جدید فدراسیون هندبال در راه درستی حرکت می‌کند و تبریک می‌گویم به خانواده هندبال که پاکدل را انتخاب کردند. او یک مدیر جوان و دارای ظرفیت کاری بالایی است. امیدوارم با حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هندبال بتواند روزهای بهتری را در آینده داشته باشد و زودتر به شرایط عادی برگردد. باید به گونه‌ای کار پیش برود که همه برنامه‌های فدراسیون عملی شود. قطعا مجموعه ورزش در روزهای پساکرونا کار سخت‌تری در پیش دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =