۱۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۶
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83895206
۰ نفر

برچسب‌ها

نگاهی به خبرهای کوتاه هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- کشف ۱۰ میلیارد ریالی پارچه قاچاق در میناب، ۱۳حوزه برگزاری آزمون کنکور سراسری دربستک، تشکیل چهارهزار پرونده تخلف صنفی درهرمزگان و ذبح ۵۶۸ راس دام قربانی در کشتارگاه بندرعباس بخشی از خبرهای کوتاه هرمزگان در روز دوشنبه ۱۳ مرداد است.

کشف ۱۰ میلیارد ریالی پارچه قاچاق در میناب

فرمانده انتظامی هرمزگان از کشف۴۶۲ طاقه پارچه قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال درشهرستان میناب خبر داد.

 سردار غلامرضا جعفری اظهارداشت: در راستای مبارزه با پدیده شوم قاچاق، ماموران ایست و بازرسی شهید چغازردی شهرستان میناب در اجرای طرح مبارزه باقاچاق کالا، حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه تریلی مشکوک شده و آن را متوقف کردند.
وی افزود: در بازرسی به عمل آمده از خودرو ۴۶۲ طاقه پارچه قاچاق بدون مجوز کشف شد.
فرمانده انتظامی هرمزگان اظهارداشت: در این رابطه یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

۱۳ حوزه در بستک میزبان کنکور سراسری
مدیر آموزش و پرورش بستک گفت: کنکور سراسری ۹۹ در ۱۳ حوزه با شرکت ۲ هزار و ۲۱ داوطلب این شهرستان و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می‌گردد.
 غلامحسین عابری در نشست شورای آموزش و پرورش  شهرستان افزود: امسال در این رویداد بزرگ علمی کشور تعداد هزار و ۲۸۷ داوطلب دختر و ۷۳۴ پسر حضور دارند.
وی بیان داشت: از این تعداد ۷۹۷ نفر در رشته علوم تجربی، ۱۹۸ نفر در رشته ریاضی، ۷۳۶ نفر در رشته علوم انسانی، ۱۹۷ نفر در رشته زبان انگلیسی و ۹۳ نفر در رشته هنر با هم به رقابت می‌پردازند.
مدیر آموزش و پرورش بستک اظهارداشت: جهت حفظ آرامش و سلامت دانش آموزان، کنکور سراسری امسال به مدت چهار روز از ۲۹ مردادماه تا یکم شهریور ماه با فاصله گذاری اجتماعی و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان برگزار می‌گردد.

تشکیل چهار هزار پرونده تخلف صنفی در هرمزگان

 معاون بازرسی ونظارت سازمان صنعت معدن وتجارت هرمزگان گفت: چهار هزارو ۷۲۰ پرونده تخلف صنفی از ابتدای سالجاری تا پایان تیرماه امسال تشکیل شد که نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد افزایش داشته است.
عبدالرضا پیروی منش افزود: ارزش پرونده‌های تخلف صنفی ۶۰۷ میلیارد ریال بوده است.
وی بیان داشت: در چهار ماهه امسال بیش از ۱۰۴هزارو ۶۹۳ مورد بازرسی در سطح استان هرمزگان انجام شده است.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار داشت: در این مدت یکهزارو ۷۷گشت‌های مشترک بازرسی با تعزیرات حکومتی ، ۷۷مورد پلمپ و همچنین ۲۱مورد نصب پارچه نیز صورت گرفته است.
پیروی منش اظهار داشت: گرانفرشی، درج نکردن قیمت،  نصب نکردن نرخنامه، صدور نکردن فاکتور بیشترین تخلفات مشاهده در واحدهای صنفی هرمزگان بوده است.

اهدای خون توسط عوامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان

بمناسبت  روز ملی اهدای خون و در آستانه عید سعید غدیر مدیر و عوامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان در اقدامی خدا پسندانه با حضور در پایگاه سیار انتقال خون بندرعباس بخشی از خون خود را اهدا کردند.
 کارکنان واحدهای مختلف اداری و عملیاتی و حراست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان با ایثار خون خود به نیازمندان بخشی از کمبود ذخایر خون بیماران هرمزگانی را تامین کردند.
 عبدالله احمدی کمرپشتی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان در زمان اهدای خون خود گفت: در شرایطی که بیماری کرونا جان بسیاری از هموطنان را به خطر انداخته و ذخایر خونی استان را کاهش داده و اهدای خون به بیماران نیازمند را در اولویت قرار دادیم.
حسن بهاروندی معاون مالی و اداری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان نیز در مراسم اهدای خون با تشکر از کادر  انتقال خون حاضر در این برنامه گفت: ایثار اصلی و بزرگ را کادر بهداشت و درمان انجام می‌دهند که ماه‌هاست با تلاش خستگی ناپذیر خود مدافعان سلامت هموطنان رنج دیده و بیمار شده‌اند. 

ذبح ۵۶۸ راس دام قربانی در کشتارگاه بندرعباس

رییس سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بندرعباس گفت: همزمان با روز عید قربان ۵۶۸ راس دام سبک در کشتارگاه بندرعباس ذبح شده است.
 علی عامری سیاهویی در این ارتباط اظهارکرد: همچنین در روز عرفه نیز ۱۸۰ راس دام سبک ذبح شده است.
وی بیان داشت: کار خدمات رسانی در کشتارگاه بندرعباس با برنامه‌‍ریزی قبلی و همکاری برخی دیگر از دستگاه‌های اجرایی به صورت مطلوبی ارائه شده است.
این مسوول ادامه داد: حضور دستگاه‌های دیگر مانند فرمانداری و دامپزشکی باعث تسهیل روند اجرایی و نظارتی کار شد و تاثیرات ملموسی داشته است.

هفت پروانه بهره برداری معدن در هرمزگان صادر شد

معاون امور معادن وصنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: هفت پروانه بهره برداری معدن با سرمایه گذاری ۷۰۱هزار و ۴۶۷میلیون ریال در چهار ماهه سال ۹۹در این استان صادر شده است.
 ابراهیم سعدینی افزود: با این میزان سرمایه گذاری در بخش معدن زمینه اشتغال ۱۰۴نفر فراهم شده است.
وی بیان داشت: در مجموع در هرمزگان ۲۵۲ پروانه بهره برداری معدنی معتبر با ظرفیتی افزون هزار و ۵۵۹ تن وجود دارد که توانسته برای سه هزار و۴۹۴ نفرشغل ایجاد کند.
سنگ آهن، سنگ گچ، نمک، مرمریت، خاک سرخ، کرومیت، منگنز، شن و ماسه از معدن های فعال هرمزگان به شمار می‌آید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =