متخصص بیماری‌های عفونی: مردم همچنان از ماسک استفاده کنند

کرمانشاه- ایرنا- متخصص بیماری‌های عفونی باتاکید بر استفاده از ماسک توسط همه مردم در محیط‌های باز و بیرون از منزل، گفت: با توجه به کاهش روند موارد ابتلا به کرونا در استان متاسفانه استفاده از ماسک هم کاهش یافته است.

دکتر «بابک صیاد» روز دوشنبه در نشست ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین افزود: در پیش‌بینی آینده احتمال پیک خفیف در نیمه اول مهرماه و پیک شدید در نیمه دوم آبان‌ماه به همراه آنفلوانزا برای استان وجود دارد.

او گفت: تخت‌های خالی در مراکز کرونا باید همچنان نگهداری شوند تا در صورت لزوم در پیک‌های بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: انصافا مردم تاکنون هشدارهای ستاد کرونای دانشگاه را در خصوص عدم برگزاری مراسم عروسی و یا حضور در تالارها جدی گرفتند که بسیار جای تقدیر دارد.

 سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: از دیروز تا امروز ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۹۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۳۰۴ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۱۲ هزار و ۳۵ نفر رسید.

دکتر سیما سادات لاری افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۷ هزار و ۴۰۵ نفر رسید.

او گفت: استانهای مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی اظهار داشت: همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، قم، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.