۱۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۰
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 83895138
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۷ درصد روستائیان مشهد از نعمت گاز برخوردارند

مشهد- ایرنا- سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی فرمانداری مشهد گفت: ۹۷ درصد از جمعیت روستاهای دارای بیش از ۲۰ خانوار این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

مهدی برامکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع ۲۳۸ روستای واجد شرایط این شهرستان، ۲۲۲ روستا با ۹۰ هزار خانوار معادل ۹۷ درصد جمعیت روستاهای یاد شده گازرسانی شده‌اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر عملیات گازرسانی به ۱۵ روستای شهرستان در دست اجراست که با اتمام این پروژه ها ضریب برخورداری روستاهای شهرستان مشهد از نعمت گاز به ۹۸/۸ درصد خواهد رسید.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی فرمانداری مشهد گفت: در حال حاضر برخی روستاهای این شهرستان در مناظق سخت گذر و دورافتاده بخش‌های رضویه و مرکزی از نعمت گاز محروم هستند که گازرسانی به آنها در دست بررسی است.

دو هزار و ۶۶۹ روستای خراسان رضوی با جمعیت ۵۲۴ هزار و ۱۸۵ خانوار دارای شرایط گازرسانی هستند که از این تعداد تاکنون دو هزار و ۲۳۷ روستا با جمعیت ۴۷۷ هزار و ۲۱۲ خانوار گازرسانی شده‌اند.  

بر این اساس ضریب کنونی گازرسانی روستایی در استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی به ۹۲ درصد رسیده است.

شهرستان مشهد با ۳.۵ میلیون نفر جمعیت و ۹ هزار و ۸۱ کیلومترمربع مساحت شامل سه بخش مرکزی، احمدآباد و رضویه، ۱۱ دهستان و ۳۲۷ روستا است. کلانشهر ۳۵۰ کیلومترمربعی مشهد نیز در بخش مرکزی این شهرستان قرار دارد.

بخش مرکزی مشهد با ۲۲۰ پارچه آبادی و ۱۸۷ روستای دارای دهیاری، ۳۰۰ هزار نفر جمعیت روستانشین دارد.  ۱۳۵ روستا از این تعداد به کلانشهر مشهد چسبیده و در حریم شهری آن واقع شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =