ساوجبلاغ رتبه نخست تولید محصولات باغی را در البرز دارد

کرج - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ بیان داشت: این شهرستان در تولیدات باغی و گلخانه ای رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.

ایرج الماسی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: سطح زیر کشت باغ های استان البرز ۱۳ هزار و ۵۳۱ هکتار است که از این میزان ۱۳هزار و ۱۵۶ هکتار بارور بوده و مابقی باغ های جوانی هستند که در سال های آینده به بار می نشیند.

وی افزود: از تولید سالانه حدود ۵۰۰ هزار تن محصولات باغی در استان، ۳۸۳ هزار و ۶۶۲تن آن از باغ های ساوجبلاغ برداشت می شود که بیش از ۵۰ درصد تولیدات باغی استان را شامل می شود.

وی اظهار داشت: این در حالی است که باغ داران این شهرستان در تولید بسیاری از میوه ها همچون هلو، آلو قطره طلا، گیلاس، شلیل و آلبالو نه تنها رکورد استان بلکه رکورد کشوری را در برداشت از واحد سطح (هکتار) می شکنند.

 میانگین برداشت آلو در این شهرستان ۳۷ تن در هکتار و میانگین کشوری ۳۸ تن می باشد ولی یکی از باغداران ساوجبلاغی موفق به برداشت ۸۴ تن در واحد سطح در سال جاری شد.

همچنین رکورد برداشت شلیل در این شهرستان ۶۵ تن در هکتار و میانگین برداشت در کشور حدود ۶۰ تن می باشد.

الماسی گفت: حدود ۶۰ درصد هلو و شلیل و ۷۰ درصد گیلاس استان در ساوجبلاغ تولید می شود.

وی وجود شرایط اقلیمی مناسب، میزان بارندگی و پراکنش مناسب بارش ها را از جمله دلایل غنی بودن باغات این شهرستان دانست و افزود: در سال جاری سرمازدگی نسبت به سال های گذشته خیلی کمتر بود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ خاطرنشان کرد: فعالیت های ترویجی، تغذیه و هرس به موقعه و رعایت اصول بهداشتی منجر شد که برداشت های خوبی را در باغ ها شاهد باشیم.

وی ادامه داد: همچنین بیماری کرونا محدودیت هایی را در صادرات برای ما داشت به طوریکه منجر به پایین آمدن قیمت و گلایه باغداران شد.

الماسی استفاده مناسب از کودهای ماکرو و میکرو بر اساس آزمون خاک و سمپاشی مناسب را از دیگر دلایل تولیدات مناسب باغی دانست و گفت: برای تولید محصول سالم باید سمپاشی به موقع و به اندازه انجام شود.

وی همچنین هرس سرشاخه های اضافی و خشک و عدم سوزاندن آن ها و تبدیل آن ها به قطعات کوچک به عنوان یک کود عالی،‌ آبیاری های منظم و تنظیم آب گیاه و استفاده از ارقام رویشی و تجاری که به بیمای ها مقاوم هستند و بار بیشتری می دهند را از دیگر اقداماتی دانست که در رشد تولیدات باغی شهرستان موثر است ضمن اینکه در جهش و بهینه کردن تولیدات نیز موثر است.

وی تصریح کرد: همچنین در این شهرستان ۱۴۱ هکتار گلخانه وجود دارد که اقدام به به تولید محصولات سبزی و صیفی و میوه هایی همچون توت فرنگی می کنند.

جایگاه مناسب ساوجبلاغ درتوت فرنگی کشور

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ ادامه داد: این شهرستان با تولید سالانه ۲ هزارو ۵۰۰ تن توت فرنگی ارگانیک، بیشترین سطح کشت توت این محصول را در البرز دارد.

وی گفت: اکنون یک هزارو۲۰۰ نفر به صورت مستقیم در مزارع توت فرنگی ساوجبلاغ که ۹۰درصد آنها گلخانه ای است ، مشغول به کار هستند.

وی ادامه داد:  بخشی از محصول توت فرنگی شهرستان ساوجبلاغ به دلیل کیفیت بالا به کشورهای همسایه دیگر صادر می شود.

 کیفیت و ماندگاری بالا، استفاده نکردن از مواد نگهدارنده شیمیایی و ارگانیک بودن از جمله ویژگی های منحصر به فرد توت فرنگی تولید شده در گلخانه های ساوجبلاغ است.

الماسی افزود: در این شهرستان حدود ۲۳۰ بهره‌بردار در زمینه تولید توت فرنگی گلخانه‌ای فعالیت دارند که هر ساله به منظور حفظ جایگاه رتبه برتر این محصول از نظر کمی و کیفی برای آنان دوره های تخصصی آموزشی - ترویجی برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: برای دفع آفات توت فرنگی از  حشرات مفید شکارگر از جمله نوعی زنبور و کنه استفاده می شود.

شهرستان ساوجبلاغ در کل حدود ۳۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که از این میزان ۲۴ هزار هکتار قابلیت کشت در عرصه های باغی و زراعی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =