معاون استاندار: ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونا در همدان پرداخت می‌شود

همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رفع آسیب‌های ناشی از کرونا به واحدهای تولیدی و کسب و کار در این استان پرداخت می‌شود.

ظاهر پرومجاهد روز دوشنبه در حاشیه جلسه اعضای کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونا به خبرنگار ایرنا اضافه کرد: حمایت از واحدهای آسیب‌دیده از کرونا از اولویت‌های دولت تدبیر و امید و مدیریت ارشد استان است.

وی ادامه داد: وحدت، انسجام و ارتباط بین مسوولان استان همدان برای کنترل و مهار ویروس کرونا در این استان شکل گرفته است و این وحدت رویه موجب اثر گذاری فعالیت‌های ستاد استانی مقابله با کرونا شده است.

پورمجاهد افزود: همراهی مردم در رویداادها و اتفاق‌های مختلف موجب شده است که حوادث مختلفی را به سلامت پشت سر بگذاریم و امید می رود در برابر ویروس کرونا نیز بتوان این بلا را به سلامت پشت سر گذاشت.

وی یادآوری کرد: با توجه به تلاش و همفکری مسوولان و همراهی مردم این استان و فرهنگ سازی صورت گرفته توسط رسانه ها و خبرنگاران با اطلاع رسانی دقیق در زمینه ضرورت رعایت توصیه‌های بهداشتی، همدان از نظر توجه به پروتکل‌های بهداشتی از متوسط کشوری بالاتر است.

عاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان اظهار داشت: تاکنون ۹ هزار و ۸۹۶ طرح از این استان با ظرفیت اقتصادی ۱۲۶ میلیارد تومان و اشتغال ۱۳ هزار و ۷۷۰ نفر در سامانه «کارا» نامنویسی کرده است.

وی افزود: تاکنون از این میزان ۲۰ میلیارد تومان عقد قرارداد و پرداخت شده و پرونده ۸۰ طرح عمده استان نیز با اعتبار اقتصادی نزدیک به ۳۷ میلیارد تومان در بانک های همدان در دست بررسی و پرداخت است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان بیان کرد: واحدهای صنعتی و اقتصادی استان برای برخورداری از این تسهلات باید در سامانه کارا نامنویسی کنند که امید می رود شاهد افزایش ثبت نام در این سامانه باشیم.

بگفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۳۱۲ هزار و ۳۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۱۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۴۰۵ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =