شناخت درست ظرفیت‌های اقتصادی و منابع درآمدی جدید ضروری است

تهران- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور با تاکید بر شناخت درست ظرفیت‌های اقتصادی کشور، منابع درآمدی جدید و تبدیل چالش‌ها به فرصت‌ها، گفت: کار بررسی و مطالعات کارشناسی برنامه هفتم توسعه در این وزارتخانه شروع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جواد ناصریان در نشست روز دوشنبه تدوین برنامه هفتم توسعه در حوزه ماموریت‌های وزارت کشور با تاکید بر اینکه توسعه بدون برنامه معنا و مفهوم ندارد،  گفت: وزارت کشور به عنوان وزارتخانه ای که دخیل در همه تصمیم گیری‌ها و نظام اجرایی کشور است؛ کار تدوین برنامه هفتم توسعه را زودتر از موعد مقرر با همکاری مرکز مطالعات وزارت کشور آغاز کرده است.

 معاون توسعه وزارت کشور با اشاره به اینکه هنوز کار تدوین برنامه هفتم توسعه در سازمان برنامه و بودجه کشور آغاز نشده است، اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع و نیاز کشور به برنامه‌های دقیق توسعه ای و از سوی دیگر جایگاه حاکمیتی وزارت کشور در نظام توسعه کشور، کار بررسی و مطالعات کارشناسی برنامه هفتم توسعه در این وزارتخانه شروع شده است.

ناصریان تاکید کرد: برنامه هفتم توسعه آخرین برنامه ای است که ما را در سند چشم انداز ۱۴۰۴ قرار می‌دهد و برای همین نیاز به دقت و کار کارشناسی فراوان در تنظیم نهایی این برنامه داریم.

وی با بیان اینکه  کشور در شرایط سخت تحریمی قرار دارد، گفت: این وضعیت نظام بودجه ای کشور را در مضیقه جدی قرار داده است و باید با شناخت صحیح از توانمندی‌ها و امکانات اقتصادی کشور، به تدوین برنامه هفتم توسعه همت گماریم.

معاون وزارت کشور در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به اینکه امروز در اثر نظام تحریم‌های دشمن، منابع ارزی کشور چه در بخش نفتی و غیر نفتی تحت تاثیر قرار گرفته است، تصریح کرد: مشکلات در تامین منابع ارزی اعم از تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی و صادرات باعث ایجاد چالش در درآمدهای مالیاتی هم شده است.

ناصریان با تاکید بر در نظر گرفتن جمیع جهات برنامه هفتم توسعه، افزود: شناخت درست از ظرفیت های اقتصادی کشور، منابع درآمدی جدید و تبدیل چالش‌ها به فرصت‌ها امری ضروری است.

معاون توسعه وزارت کشور تصریح کرد: تلاش داریم با مطالعات گسترده و اخذ نظرات نخبگان درون سازمانی برنامه ای عملیاتی و با اولویت نیازها و مشکلات اساسی کشور تدوین کنیم.

ناصریان نقش وزارت کشور را به عنوان محور اجرای این برنامه بسیار مهم برشمرد و گفت: وزارت کشور جایگاه میان داری در اجرای تصمیمات کلان حاکمیتی دارد و نقش مستقیم در عملیاتی کردن تصمیمات حاکمیتی در حوزه های  سیاسی، امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و عمرانی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =